Aktualitātes

Izeņovas Nadeždas personālā gleznu izstāde “Dabas Mozaīka” 4.08. ‒ 4.09.2017.

Izeņova Nadežda, māksliniece, Baltijas Baltkrievu mākslinieku apvienības "Maju Gonar" (Man ir Gods) biedre. Ir beigusi grafiskās mākslas nodaļu Vitebskas Pedagoģiskajā institūtā, Baltkrievijā. Piedalās izstādēs kopš 1968. gada, personālizstādes notikušas: Polijā - Bžegā; Vācijā - Āhenē; Nīderlandē - Hertogenbosā; Krievijā - Arseņevā un Latvijā - Smārdē, Slampē, Tukumā, Milzkalnē, Engurē un Rīgā. Viņas pārstāvētie mākslas žanri ir portrets un ainava. Māksliniece pašlaik dzīvo Smārdē, kuru viņa atspoguļo arī šinī izstādē. Kā arī izstādē esoši darbi nāk no dažādiem mākslinieces dzīves posmiem.   Izstādes atklāšana 4.08.2017.

Izstāde "Reiz dzīvoja kolekcionārs" VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļā

Atzīmējot Valmieras ugunsdzēsības 150 gadadienu - izstāde veltīta JĀNIM – ALBERTAM  MATULIM (1912-1989), godinot viņa piemiņu. Viņš bijis savas dzimtās Valmieras patriots, brīvprātīgais ugunsdzēsējs, kolekcionārs ar plašu interešu loku, nav žēlojis spēkus, līdzekļus, izdomu un atjautību, lai savāktu un pasargātu no iznīcības tūkstošus kultūrvēsturisku vērtību – senas fotogrāfijas, dokumentus, atklātnes, karikatūras, sērkociņu kastīšu etiķetes utt. Latvijas Ugunsdzēsības muzejs pateicas J.Matuļa ģimenei, kura nodeva muzejam daļu no viņa kolekcijas, kas attiecas uz ugunsdzēsības tēmu. Izstāde skatāma no š.g. 29.jūlija līdz 31.augustam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valmieras  daļā, Tērbatas ielā 9.

Jauno mākslinieku plenērs muzejā

Š.g. 8.jūnijā Ķekavas Mākslas skolas 11 – 14 gadus jaunajiem audzēkņiem muzejā notika izbraukuma plenērs. Topošie mākslinieki pasniedzēju vadībā izvēlējās un dažādās tehnikās attēloja unikālus muzeja priekšmetus, daudziem eksponātiem liekot iemirdzēties jaunā, filozofiskā gaismā. Interesantākie gatavie darbi tiks eksponēti nākošgad muzeja 40.gadskārtai veltītajā izstādē.  

Vladimira Timofejeva radošo darbu izstāde “Koka harmonija”

Latvijas Ugundzēsības muzejā, Rīgā Hanzas ielā 5, no 2017.gada 17.maija līdz 1.decembrim būs apskatāma V.Timofejeva radošo darbu izstāde “Koka harmonija”. Vladimirs Timofejevs, dzimis 1955.gadā, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta veterāns, atvaļinātais pulkvežleitnants. No 1983 gada dienējis dažādās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta struktūrvienībās - Ugunsdzēsības pārvaldes Kadru (personālsastāva) nodaļā, Rīgas 1.Ugunsdzēsības un glābšanas daļas priekšnieka vietnieka un vēlāk Rīgas pilsētas pārvaldes Dežūrdienesta operatīvā dežuranta amatos. Pensionējies 2009.gadā. Precējies ar Latvijas ugunsdzēsības Vorobjovu dinastijas pārstāvi Larisu Timofejevu, kura līdz atvaļināšanās no dienesta strādāja Ugunsdzēsības izmēģinājumu laboratorijā, teritoriālajās struktūrvienībās inspektora amatos un arī pašlaik iegūtās zināšanas un bagāto pieredzi liek lietā, turpinot ugunsdrošības un civilās aizsardzības pilnveidošanu Rīgas Tehniskajā universitātē. Jau pirmsskolas  un skolas laikos Vladimiram patika darboties ar plastilīnu, veidojot dažādas figūriņas, ieinteresēja arī koka, kā materiāla struktūra, cietība, kolorīts. Vladimira darba biogrāfija saistīta arī ar furnitūras rūpnīcu, kur darba kolēģis brīvajā laikā nodarbojies ar kokgriešanu un Vladimiram izraisījis interesi par šo mākslas paveidu, kas pa īstam atraisījusies 1999.gadā. Dievs un daba Vladimiram devuši talantu. Autora darbu tematika, galvenokārt, saistīta ar Āfrikas motīviem, nav svešs arī floras un faunas, cilvēka emociju, plastikas, graciozitātes, harmonijas atainojums, ko figūrās papildus pastiprina dažādu koksnes veidu faktūra, šķiedrojums, dabiska nokrāsa, ar  gaumīgu beici pastiprināti akcenti un pati dabīgā materiāla maģija.  Šī ir otrā autora darbu izstāde mūsu muzejā pēc 10 gadu pārtraukuma, nepārtrauktā radoša darba attīstībā parādās jauna tematika, pieeja, pieredze, filozofija. Ir gandarījums par mūsu kolēģa māksliniecisko, meistarības un estētisko izaugsmi, esam pateicīgi autoram un pārliecināti, ka izstāde priecēs muzeja apmeklētājus, vēlam Vladimiram turpmāku veiksmi.   Latvijas Ugunsdzēsības muzejs.

Iraklija Abesadzes personālā fotoizstāde “Grauds pie grauda – salasās pilns mēriņš”

No 2017.gada 12. maija līdz 4.jūnijam Latvijas Ugunsdzēsības muzejā būs apskatāma fotogrāfa Iraklija Abesadzes personālizstāde “Grauds pie grauda – salasās pilns mēriņš”. Iraklijs Abesadze, ārsts, fotogrāfs, dzimis Gruzijas pilsētā Kutaisi, pazīstama tēlnieka ģimenē. Kopš bērnības audzis gaisotnē, kur valda mīlestība pret mākslu, kas arī ietekmēja interesi par fotografēšanu jau agrīnā vecumā. 1983.gadā absolvējis tolaik Ļeņingradas Pediatrisko Medicīnas institūtu, pārcēlās uz Rīgu, kur jau daudzus gadus strādā kā ārsts un brīvo laiku velta fotogrāfijai. Galvenā tēma mākslinieka darbos – saredzēt un attēlot cilvēka emocijas un iekšējo skaistumu visā tā daudzveidībā dažādās situācijās. Iraklijs Abesadze to dara prasmīgi un ar mīlestību... Fotogrāfa teiktais –“Man patīk novērot skaistumu un dzīves gudrības visās tā izpausmēs, un redzēto cenšos paradīt savās fotogrāfijās. Es mīlu cilvēkus, tāpēc ar prieku un patiku fotografēju viņu ikdienas dzīvi, kad sejās lasāmi pārdzīvojumi, garastāvokļa izpausmes un sapņi… Pievēršos žanra skatiem un arī portretiem. Tā kā izstādes tematika nav noteikta, devu tai nosaukumu “Grauds pie grauda – salasās pilns mēriņš”. Fotogrāfijas uzņemtas galvenokārt dažādos Latvijas nostūros, bet ir arī skati no ārzemēm.” Latvijas Ugunsdzēsības muzejam ir patiess gandarījums iepazīstināt apmeklētājus ar fotomākslinieka radītiem darbiem ar filozofisku dzīves interpretāciju. Vēlam autoram turpmāku nenogurstošu radošu enerģiju, veiksmi un interesantas izstādes nākotnē par prieku mākslas cienītājiem! Latvijas Ugunsdzēsības muzejs Iraklijs Abesadze

Piemin Černobiļas atomelektrostacijas avārijas 31.gadadienu

Šodien, 26.aprīlī pie Paula Stradiņa Universitātes klīniskās slimnīcas teritorijā uzstādītā piemiņas akmens notika Černobiļas AES kodolavārijas seku likvidācijas dalībniekiem veltīts atceres pasākums. Vēlāk Iekšlietu ministrijā notika svinīgs pasākums, kurā 156 avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem pasniedza Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka piemiņas zīmi.  27.aprīlī Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku godināšanas pasākums un piemiņas zīmju pasniegšana notiks Madonas kultūras namā. Pasākuma ietvaros būs apskatāma Latvijas Ugunsdzēsības muzeja veidotā ekspresizstāde, kas veltīta Latvijas iedzīvotājiem Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem. Kodolavārijas seku likvidācijā vairāk nekā 6000 Latvijas pārstāvji ziedoja veselību civilizācijas un nākošo paaudžu labā, veica varoņdarbu, izpelnoties pateicību un cieņu līdzcilvēkos. Radiācijas iedarbības seku rezultātā 1500 avārijas likvidatoru no Latvijas vairs nav mūsu vidū.

Muzeja darba laiks svētkos

Cien. apmeklētāji ! 01.,04. un 05.maijā  - muzejs apmeklētājiem slēgts .   3.maijā muzejs atvērts no plkst. 10.00 – 16.00. 6.maijā muzejs atvērts no plkst. 10.00 – 17.00. Sveicam Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā!     Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Ceļojošā izstāde „Jūs neaizmirsīsim!” Jēkabpils Vēstures muzejā

No 4.aprīļa līdz 8.maijam Jēkabpils Vēstures muzejā,   Rīgas ielā 216b, Jēkabpilī apskatāma Latvijas Ugunsdzēsības muzeja veidotā tematiskā izstāde „Jūs neaizmirsīsim!”, kas veltīta Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku Latvijas iedzīvotāju varoņdarbu atcerei.

Ugunsdzēsības veterāna Alda Feldmaņa radošo darbu izstāde “Veltījums Jelgavai”

No š.g. 10.marta līdz 8.maijam Latvijas Ugunsdzēsības muzejā būs apskatāma ugunsdzēsības veterāna, bij. VUGD Jelgavas brigādes komandiera plkvežleitnanta Alda Feldmaņa radošo darbu izstāde “Veltījums Jelgavai”. Aldis Feldmanis dzimis 1960. gada 10. martā. Pēc horoskopa ir ZIVIS, radoša personība – muzikants un mākslinieks. Vidējo izglītību ieguvis Elejā. 1978. gadā iestājies Iekšlietu ministrijas Ļeņingradas ugunsdzēsības skolā, pēc skolas absolvēšanas, bijis uzticīgs vienai darbavietai – Jelgavas ugunsdzēsības daļai. 20 gados, kā ugunsdrošības inspektors uzkrājis milzu praktiskā darba pieredzi un 1999.gadā kļuvis par Jelgavas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komandieri. 21.gadsimtā iesoļojis kā Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Lauku inženieru fakultātes students, neklātienē absolvējot mācību iestādi. Dienesta 32 gadu laikā, papildus tiešajiem pienākumiem, noformējis ugunsdzēsēju un Iekšlietu Ministrijas kalendārus, zīmējis ugunsdzēsēju nozīmīšu un diplomuskices un maketus. Kopš 2010.gada ir izdienas pensijā ar iespēju visu savu laiku veltīt nodarbēm, kas sagādā patiesu prieku un gandarījumu. Pirms sešiem gadiem sācis darboties Jelgavas Tautas gleznošanas studijā pie Ivara Klapera un Andas Kalniņas. Piedalās Tautas gleznošanas studijas veidotajās izstādēs Jelgavā un citur Latvijā. Pirmie autora zīmējumi saglabājušies mammas dzejoļu kladītēs. Zīmējumiem ir vairāk, kā pus gadsimts. Zīmēšanas prasmes autoram ir iedzimtas no mammas, kura skaisti zīmē, un Dieva dots talants. Sevišķi lepojas ar Elejas pagasta un vidusskolas logoizstrādātajām skicēm, un Elejas pagasta atzinības raksta zīmējumu. Aldim Feldmanim patīk zīmēt reālistiskus un atpazīstamus Jelgavas skatus. Iemēģinājis roku arī karikatūru zīmēšanā. Zināšanas kompozīcijā, veiksmīgi papildinājis foto kursos pie Jura Karlinska 2014.gadā ZRKAC. Otrs Alda vaļasprieks un hobijs ir saistīts ar bijušo profesiju, vācot un apkopojot materiālus par Jelgavas ugunsdzēsēju vēsturi, kas apskatāmi kopā ar domubiedriem pirms 12 gadiem izveidotajā Jelgavas ugunsdzēsēju muzejā Dobeles ielā, 16. Pateicībā par ilggadēju un aktīvu ugunsdzēsības vēstures liecību saglabāšanu un ugunsdzēsēju glābēju harmoniskas personības attīstības veicināšanu, sveicam mūsu kolēģi ar savam novadam veltīto kārtējo interesanto un kolorīto gleznu personālizstādi mūsu muzejā, vēlam neizsīkstošu turpmāku enerģiju un radošu veiksmi! Latvijas Ugunsdzēsības muzejs