Līdzjūtība muzeja direktoram Aivaram Mednim

Atvadīšanās no Vilmas Mednes notiks piektdien,13.oktobrī plkst. 15:00 Rīgas kremācijas centrā – krematorijā, Lielajā zālē, Varoņu ielā 3a, Rīgā.

E.Grigorjevas foto izstāde “MANA ĢIMENE UN CITI DZĪVNIEKI”

13.10.2017. ‒ 27.11.2017. Ievads Tāpat kā cilvēki, dzīvnieki iet cauri dzīvei, piedzīvojot visdažādākos notikumus, un bieži nonāk situācijās, kad nepieciešama palīdzība. Bieži palīdzību sniedz ugunsdzēsēji, glābjot dzīvniekus ekstremālos apstākļos. Visvairāk šogad palīdzība sniegta Rīgas kaķiem, kuri bija nokļuvuši dzīvību apdraudošās situācijās un pašu spēkiem nevarēja no tām izkļūt. Līdz augustam Rīgā izglābti 114 kaķi, arī suņiem sniegta palīdzība 31 negadījumā. Pēc statistikas datiem līdz 2017.gada 1.septembrim dienesta struktūrvienības izbraukušas uz 617 notikumiem valstī, sniedzot palīdzību dzīvniekiem (mājdzīvniekiem – 357 gadījumos, mājlopiem/mājputniem – 25, un savvaļas dzīvniekiem/putniem – 289). Lai cik dažādi būtu izglābtie dzīvnieki, tos visus noteikti vieno pateicība glābējiem par dzīvību. Par Eleonoru Grigorjevu

Tematiskā izstāde “Bērni par ugunsdzēsību, glābšanu, drošību ikdienā”

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 no 2017.gada 03.oktobra apskatāma tematiskā izstāde “Bērni par ugunsdzēsību, glābšanu, drošību ikdienā”.

Skanstes mikrorajonam

Vakar, š.g. 27.septembrī Grostonas ielā rīkotajā Skanstes mikrorajona attīstības vīzijas prezentācijas pasākumā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta struktūrvienības iepazīstināja interesentus arī ar muzeja ekspozīcijas piedāvājumu, pasākuma ikdienas drošības tematikai veltītu konkursu. Vingrinājumu uzvarētāji saņēma ielūgumus muzeja bezmaksas apmeklējumam 2017.gadā.

Ceļojošās izstādes Aucē

Līdz š.g. 02.novembrim Auces novada kultūras centrā , Aucē, Ausmas ielā 3, Izstāžu zālē apskatāmas Latvijas Ugunsdzēsības muzeja veidotās ceļojošās tematiskās izstādes „Jūs neaizmirsīsim!” un „Civilā aizsardzība” , kas veltītas Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku varoņdarbu atcerei un civilās aizsardzības sistēmas attīstības vēsturei.

Svinīgs zvērests

Š.g. 22.septembrī muzeja Slavas zālē, stājoties dienestā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta novadu “112" Zvanu centru dispečeres nodeva svinīgu zvērestu pēc labākās sirdsapziņas strādāt sabiedrības labā. Lai veiksmīgas dienesta gaitas!

Tehnisks ieguldījums mājokļa ikdienas drošībā

Ņemot vērā, ka Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” normas uzdod pienākumu no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos uzstādīt autonomos UGUNSGRĒKA DETEKTORUS un mājokļus nodrošināt ar UGUNSDZĒSĪBAS APARĀTIEM , muzeja Praktikuma zālē pastāvīgā ekspozīcija papildināta ar populāri skaidrojošu informāciju detektoru un ugunsdzēsības aparātu korektas izvēles un apkopes jautājumos ar iespēju praktiski veikt minēto iekārtu pārbaudes. Ar detektoru atbalstu ugunsgrēkos izglābtas daudzas dzīvības, to iegāde un dāvināšana tuviniekiem un draugiem būs laba investīcija ikdienas drošības garantiju pilnveidošanā !

Izstāde Ainažu Ugunsdzēsības muzejā

12.09.2017.-10.09.2018. Ainažu Ugunsdzēsības muzejā, Valdemāra iela 69, Ainaži, Salacgrīvas novads, eksponēta Latvijas Ugunsdzēsības muzeja veidotā tematiskā izstāde " Pastkarte, īpašs saziņas veids". Izstādē skatāma ar ugunsdrošību, ugunsdzēsību un ikdienas drošību saistītu materiālu izlase no Valmieras brīvprātīgā ugunsdzēsēja JĀŅA- ALBERTA MATUĻA  (1912-1989) kolekcijas.

Ekspresizstāde “Terorismam- nē!”

Atceroties pirms 16 gadiem 11.septembrī veikto asiņaino terora aktu, iznīcinot Pasaules Biznesa centra debesskrāpjus - “dvīņu torņus” Ņujorkā (ASV), izdzēšot tūkstošiem dzīvību un atstājot nedzīstošas rētas civilizācijas atmiņā, līdz š.g. septembra beigām Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5, skatāma pret terorismu vērsta tematiskā izstāde.

Alekša Ķīša gleznu izstāde "Ainavas un klusā daba"

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 no 8.septembra līdz 8.oktobrim 2017.g. būs apskatāma ALEKŠA ĶĪŠA  gleznu izstāde "Ainavas un klusā daba".           A.Ķīsis (dz.1934.g. 15.decembrī, Kārsvā) – grafiķis, interjerists. Dzimis robežsarga un mājsaimnieces ģimenē. Beidzis LVU fizikas un matemātikas fakultāti (1959), LVMA Interjera un iekārtas nodaļu (1972). Veidojis interjeru un telpiskus dekorus LVU cietvielu fizikas institūtam (1974, 1980). Kopš 1983.gada strādā par māksliniecisko redaktoru izdevniecībā "Latvijas enciklopēdija". Veidojis māksliniecisko ietērpu daudziem enciklopēdiju izdevumiem ("Ģimenes enciklopēdija", 1-3, "Latviešu rakstniecība biogrāfijās", "Mitoloģijas enciklopēdija", 1-3). A.Ķīsis izstādēs piedalās kopš 1974.gada ar darbiem akvareļtehnikā. Strādā nelielu punktveida otas triepienu manierē. Pievērsies pilsētas ainavai, lauku sadzīves tēmām ("Arakstes motīvs", 1980; "Darbdiena beigusies", 1985; "Pie akas", 1992). Glezno arī eļļas darbus reālistiskā manierē. Tematika - ziedi, pilsētas ainava, lauku ainava, jūra. Gleznojums top ilgākā laikā, vairākkārt atgriežoties pie darba un to papildinot.