35 gadi kopš avārijas Černobiļas AES

Sakarā ar Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas darbu uzsākšanas 35. gadskārtu muzeja Slavas zālē, pateicībā par personisku ieguldījumu avārijas seku likvidācijas dalībnieku sociālās nodrošināšanas, veselības aprūpes, tiesiskā regulējuma pilnveidošanā un materiālā atbalsta sniegšanā Latvijas Savienības “Černobiļa” prezidents Arnolds Ārvaldis Vērzemnieks un viceprezidents, Goda zīmes domes priekšsēdis Māris Šops ar Latvijas savienības Černobiļa Goda zīmi apbalvoja avārijas seku likvidācijas dalībniekus un aktīvistus. Ilggadējam Latvijas civilās aizsardzības sistēmas vadītājam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta veterānam atvaļinātajam ģenerālmajoram Ilmāram Bruņeniekam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks ģenerālis Intars Zitāns pasniedza Iekšlietu ministrijas Zelta Goda zīmi. Apbalvotās personas apskatīja Černobiļas AES avārijas seku likvidācijai veltīto tematisko izstādi.

Svinīgs zvērests

11.06.2021

Noslēdzot speciālo apmācības kursu šodien, 11.jūnijā, muzeja Slavas zālē nākošie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zvanu centru 112 jaunie dispečeri zvērēja pēc labākās sirdsapziņas strādāt sabiedrības labā, veicinot operatīvu palīdzību dažādās riska situācijās nonākušiem cilvēkiem. Vēlam panākumus un veiksmīgu dienesta gaitu!

No otrdienas, š.g. 8.jūnija muzejs ATVĒRTS apmeklētājiem

03.06.2021

Muzeja apmeklēšanas kārtība: 1. Tikai individuāli, izņemot 1 mājsaimniecības locekļus, ievērojot 2 metru distanci (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus) un pareizi lietojot mutes un deguna aizsegu, nosedzot muti un degunu; 2. Maksimālais apmeklētāju skaits vienlaicīgi 30 cilvēki; 3.  Kontrolēta apmeklētāju ķermeņa temperatūra un plūsma vienā virzienā, atdalot ieeju no izejas; 4.  Ievērot muzeja dežurantu norādījumus, neapmeklēt muzeju, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, jāievēro pašizolāciju vai karantīnu.

Tematiska izstāde “Latvijas I ugunsdzēsēju kongress, 1921.gadā”

14.05.2021

Noslēdzot Latvijas valsts simtgades svinību pasākumu plānu 2017.–2021.gads, Latvijas Ugunsdzēsības muzejā tematiska izstāde “Latvijas I ugunsdzēsēju kongress, 1921.gadā”. Latvijas I ugunsdzēsēju kongress sanāca laikā, kad Latvija lēnām sāka atkopties no Pirmā pasaules kara cirstām rētām. Rīgas pilsētas Ugunsdzēsēju komandā 1921.gadā strādāja 138 darbinieki, un bija jāpiesaista brīvprātīgie ugunsdzēsēji, lai kopīgi veicinātu ugunsdzēsības attīstību Latvijas Republikā (1918–1940), jārealizē kongresa pieņemtās rezolūcijas, galvenokārt jāveido jauna institūcija – Latvijas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību un organizāciju savienība (LUS), lai kopīgiem spēkiem risinātu jautājumu par sabiedrības pasargāšanu no liesmu posta. LUS vadībā stājās enerģiski ugunsdzēsības entuziasti un sabiedrībā labi pazīstami cilvēki. Vairāki no viņiem bijuši Latvijas Brīvības cīņu dalībnieki, viens Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris. Pirmās Latvijas republikas laikā ugunsdzēsības nozare pilnveidojās un sasniedza Eiropas valstu līmeni. To pārtrauca svešu varu okupācija un Otrais pasaules karš, kam sekoja represijas un emigrācija.

Šaurā lokā piemin 35.gadskārtu kopš kodolavārijas Černobiļas AES

26.04.2021

Ievērojot pandēmijas izraisītos ierobežojumus 26.aprīļa rītā P. Stradiņa KUS teritorijā pie Černobiļas AES  traģēdijai veltītas piemiņas plāksnes ziedus nolika Latvijas Savienības “Černobiļa” valdes locekļi un biedri. Vēlāk ar ziediem cieņu piemiņas vietai apliecināja VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" valdes locekle Ilze Kreicberga un Latvijas savienības “Černobiļa” prezidents Arnolds Vērzemnieks.            Latvijas Ugunsdzēsības muzeja mājaslapā apskatāma Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem veltīta virtuāla izstāde “Pateicībā”.

Muzejs slēgts

08.04.2021

Sakarā ar valdības noteiktajiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības mazināšanai, Latvijas Ugunsdzēsības muzejs ir slēgts.   https://covid19.gov.lv/ https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates-par-covid-19 https://www.km.gov.lv/lv/ministrija/aktualais-par-covid-19

Īsa ugunsgrēku un citu ārkārtēju notikumu izziņošanas tehnikas attīstības vēsture Latvijā

09.02.2021

Cien. muzeja mājaslapas apmeklētāj!   Zemāk norādītajā saitē Jūs varat iepazīties ar  Ugunsgrēku un citu ārkārtēju notikumu izziņošanas tehnikas attīstības vēsturi Latvijā:   Īsa ugunsgrēka apziņošanas un 112 vēsture Latvijā

Kultūra un drošība

Sestdien, 6.februārī Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, atgādinot par kultūras procesiem valstī,  viesojās Latvijas televīzijas izklaidējošs un informatīvs kultūras sarunu šovs Kultūrdeva. Raidījuma vadītāja Kristīne Komarovska kopā ar kordiriģentu, kora Balss vadītāju Intu Teterovski, risinot sarunas par koru kolektīvu attālinātajiem mēģinājumiem pandēmijas laikā un nākošajiem Dziesmusvētkiem, apskatīja muzeja ekspozīciju. Mūsu muzejs izvēlēts par tikšanās vietu, jo tuvojas 11.februāris, kad jau vairākus gadus atzīmējam vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 dienu. Saistībā ar Covid-19 ierobežošanas nosacījumiem klātienes izglītojošas aktivitātes nav iespējamas, par 112 dienu klātesošos informēja Vienotās ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zvanu centra dispečere Jolanta Graubiņa, atgādinot par korektu komunikāciju ārkārtas gadījumos caur tālruņa numuru 112.

Foto-dokumentālā izstāde "Barikādes"

Skatīt visas fotogrāfijas