Muzejā - Personāla pārvalde

Vakar, 11.martā muzeju apmeklēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta kadru kaltuves - Personāla pārvaldes kolektīvs. Sekojot tēzei “Bez pagātnes nav nākotnes” meitenes iepazinās ar ugunsdzēsības dienesta attīstības vēsturi un darba tradīcijām. Iegūtās atziņas noderēs un veicinās personāla atlases gaitu.

Rīgas Motormuzeja kolekciju papildina unikāli speciālie ugunsdzēsības automobiļi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un mūsu muzeja ilggadējas lietišķas sadarbības ietvaros ar Rīgas Motormuzeju, Мotormuzeja kolekcija papildināta ar vairākiem unikāliem, savu laiku nokalpojušiem, speciālajiem ugunsdzēsības automobiļiem, t.sk. Latvijā vienīgajām 50 metrus garajām leģendārajām autokāpnēm ar pacēlājliftu uz Iveco Magirus šasijas, Pasaulē vienīgo 32 metrus augsto leņķveida auto pacēlāju uz  ZIL-131 pilnpiedziņas šasijas, ko pagājušā gadsimta beigās izgatavojusi Rīgas Aviācijas rūpnīca, kā arī citiem interesantiem modeļiem. Priecē, ka vēsturiski ievērojamā, unikālā, tehniski un konstruktīvi interesantā speciālā tehnika tiks pienācīgi saglabāta un to būs iespēja baudīt arī nākošajām paaudzēm.

Ēnu diena muzejā

Vakar, 12.februārī, kopējās Ēnu dienas ietvaros muzeja direktora vietnieci Ilzi Bergmani enerģiski ēnoja  Rīgas 64.vidusskolas 1.b klases skolēns Vinsents Budjakovs un Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas 5.c klases izglītojamais Reinis Ligeris . Ēnotāji veica bērnu zīmējumu ekspertīzi un atlasi topošajai tematiskajai izstādei, iepazinās ar muzeja ekspozīciju, pētnieciskā darba metodēm, interaktīvajām muzejpedagoģiskajām programmām un sniedza muzeja piedāvājuma vērtējumu un jaunas interesantas idejas turpmākajai muzeja attīstības stratēģijai. Esam pateicīgi par ēnotāju aktīvu dzīves pozīciju, neviltotu interesi par drošības kultūras attīstību, vēlam jauniešiem labas sekmes mācībās un kādreiz, perspektīvā, iespējamu atgriešanos ugunsdzēsības un civilās aizsardzības vēstures un labāko tradīciju saglabāšanas un izpētes laukā !

Ainažu Ugunsdzēsības muzeja vizīte

11.februārī draudzīgā iepazīšanās un pieredzes apmaiņas vizītē mūs apmeklēja Ainažu Ugunsdzēsības muzeja vadītāja Sarmīte Vilde ar kolēģēm. Ainažu Ugunsdzēsības muzeja vadītājai padomā daudz jaunas idejas par muzeja piedāvājuma modernizāciju, ieviešot jaunāko informācijas tehnoloģiju attīstības pieredzi, papildinot pastāvīgo ekspozīciju ar ikdienas drošības kultūras pamatus iezīmējošu noderīgu saturu, kā arī veidojot novadam aktuālas tematiskās izstādes. Vēlam kolēģiem plānoto aktivitāšu veiksmīgu izdošanos un gandarījumu par devumu ikdienas drošības pilnveidošanas veicināšanā. No kreisās puses Ainažu Ugunsdzēsības muzeja vadītāja Sarmīte Vilde

Vienotā ārkārtas palīdzības numura 112 diena

Atzīmējot Eiropas Savienības vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 dienu, šodien (11.02.2020.) muzejā nodarbības ar skolēniem vadīja zinošas un pieredzējušas Rīgas reģiona 112 zvanu centra dispečeres, akcentējot izglītojamo korektas rīcības nepieciešamību nekavējoši zvanot pa tālruni 112 bīstamās situācijās un negadījumos.     Būsim saprātīgāki, lai arvien drošāka ir ikdiena katram !

Līdzjūtība

Jūtam līdzi mākslinieces tuviniekiem, radiem un draugiem sakarā ar smago zaudējumu.

Silvijas Aueres autordarbi pasteļa tehnikā

05.02.2020. – 06.03.2020. Silvija Auere dzimusi pirmajā pēckara gadā Jelgavas rajona Ozolnieku pagastā. Absolvējusi Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļu, 1977.gadā – Valsts Mākslas akadēmijas stikla dizaina nodaļu. 1965. − 1979.gados bijusi vizuālās mākslas pedagoģe un vadītāja Rīgas pašdarbības mākslas studijās. Ilggadēja Latvijas Mākslinieku savienības biedre, piedalās izstādēs kopš 1976. gada. Mākslinieces darbi eksponēti Mākslinieku savienības galerijā, Lietišķās mākslas muzejā, atrodami privātās kolekcijās Latvijā un ārzemēs. Аutore izkopusi līniju skaidrību un konstruktīvu pieeju. Ilgus gadus priecējusi skatītājus ar ekspress portretiem, minūtes laikā atspoguļojot raksturīgākos portretējamā sejas vaibstus. Šīs izstādes darbi pakļauti kopīgam mērķim – atklāt skatītājiem nesadrumstalotu piedzīvojumu. Mākslinieces domas un viņas pasaules izjūta mūs uzrunā, ar plašu emociju amplitūdu piesātinātās, pasteļu klusās dabas zīmējumos. Mākslinieces darbi saulaini, jestri, dzīvi apliecinoši, kam cauri vijas rūpīgs darbs, pietāte pret ieceri un domas skaidrība, kas – tiek pakārtots kompozīcijai. Ekspozīcija aicina godāt bieži piemirstās vērtības – labestību, līdzjūtību, sirds siltumu. Izstādei tapušie darbi izceļas ar savu pamatīgumu, ar sakņu sajūtu, latviskās dzīves ziņas un ētikas vērtību apzināšanos; kā senajā karavīru dziesmā, ar aicinājumu – darbiem pierādīt savu Tēvu zemes mīlestību.

Margaritas Kosenko fotoizstāde “UGUNS SARGI”

Izstādes autore Margarita Kosenko studē Latvijas Kultūras koledžas 3.kursā un šī ir viņas pirmā personālā fotoizstāde, kas realizēta mācību ietvaros. Ilgi nedomājot, tika izvēlēta tēma – ugunsdzēsēji un to ikdiena. Ierodoties VUGD Rīgas reģiona 2.daļā bijis milzīgs uztraukums par to, kā studējošo pieņems, vai vēlēsies ar viņu sadarboties un vai viņas klātbūtne netraucēs darbam. Darbinieki katru autores apmeklējuma reizi bija ļoti draudzīgi, komunikabli un ieinteresēti sadarboties. Margaritas mērķis ir apliecināt savu subjektīvu ugunsdzēsēju glābēju ikdienas redzējumu kopumā, t. sk. laikā, kad nav izsaukumu, izmantojot iespēju ieskatīties VUGD Rīgas reģiona 2.daļas darbinieku ikdienas darbībā, atraisot un apmierinot interesi par šo profesiju un rodot atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Muzejs vēl, lai šī pirmā personālā izstāde autorei plaši atver personības radošā potenciāla realizācijas iespējas kas perspektīvā bagātinās un priecēs sabiedrību ar plaša spektra un tematikas darbiem! Izstāde muzejā skatāma līdz 2020.gada 12.februārim