Igauņu kolēģu vizīte

Trešdien, š.g. 26. jūlijā muzeju apmeklēja Igaunijas Ugunsdzēsības muzeja direktors Ivo Pauluss ar muzeja darbiniekiem. Vienojāmies par muzeju sadarbību, turpmāku regulāru pieredzes apmaiņu un savstarpējo atbalstu.

Papildināta ekspozīcija “Latvijas ugunsdzēsības noietais ceļš 100 gadu garumā”

Pateicoties jauniegūtiem materiāliem, ugunsdzēsības un civilās aizsardzības veterānu atsaucībai un atbalstam ievērojami papildināta un aktualizēta Latvijas ugunsdzēsības 100 gadu vēsturei veltītā tematiskā izstāde, kas muzejā skatāma līdz 2019.gada 17.maijam.

Muzeju apmeklē augsta ASV Nacionālās gvardes amatpersona

Š.g. 14. jūnijā ar muzeja ekspozīciju iepazinās Mičiganas (ASV) Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais ar militārpersonu delegāciju.

VUGD veterāna, atvaļinātā pulkvežleitnanta Alekseja Skaredova UGUNSDZĒSĪBAS AUTOMOBIĻU UN MILITĀRĀS TEHNIKAS MODEĻI

Alekseja Skaredova dienesta gaita ugunsdzēsībā sākās 1977.gadā Iekšlietu ministrijas Ugunsdzēsības pārvaldes Ugunsdzēsības tehnikas un sakaru līdzekļu nodaļas inženiera amatā, leitnanta dienesta pakāpē. 1990.tajos gados A. Skaredovs VUGD Ugunsdzēsības dežūrdienestā bija Ugunsdzēsības vadītāja vietnieks (lauku sakaru mezgla priekšnieks), vēlāk − VUGD Centrālā sakaru punkta priekšnieka p.i. No 2002.gada VUGD Operatīvā pārvaldes priekšnieka vietnieks, Sakaru nodaļas priekšnieks. 2006.gada 1.februārī A. Skaredovs pulkvežleitnanta dienesta pakāpē aizgāja pelnītā atpūtā un jau 15.martā ar Iekšlietu ministrijas pavēli pārcelts uz IeM Sakaru centru, kur strādā pašlaik, izmantojot uzkrāto bagāto darba pieredzi un zināšanas. Aleksejam Skaredovam piemīt liela darba mīlestība, izsmalcināta humora izjūta un daudz hobiji − sports, ceļošana un arī modelīšu izgatavošana, kas prasa laiku, juveliera precizitāti un vēsturnieka skatienu uz lietām. Izstāde piedāvā ieskatu pagājušā gadsimta pirmās puses ugunsdzēsības automobiļu būvniecības pirmsākumos un arī Otrā Pasaules kara laika interesantākās militārās tehnikas evolūcijā. Aleksejam Skaredovam šī ir kārtējā saturīga ekspozīcija muzejā − vēlam autoram labu veselību, nenogurstošu enerģiju un vēl daudz jaunus darbus, kas priecēs muzeja apmeklētājus, ļaujot ieskatīties civilizācijas tehniskās domas attīstībā.

Topošo mākslinieku plenērs muzejā

Šodien, pirmajā vasaras dienā, Ķekavas mākslas skolas pedagogi un audzēkņi atkārtoti rīko jauno talantu plenēru muzejā. Pašlaik muzeja apmeklētājus priecē iepriekšējā plenēra izskaņā tapusī kolorītā jauno autoru darbu izstāde, kas tiks papildināta ar jauniem darinājumiem un eksponēta muzeja 40.gadskārtai veltītajā ekspozīcijā š.g. septembrī. Vēlam radošu veiksmi!

Svinīgais apbalvošanas pasākums

17.maijā Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, Ķengaraga ielā 3, Rīgā, notika Latvijas ugunsdzēsības 153.gadadienai veltīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apbalvošanas pasākums. Svinīgā apbalvošanas pasākuma laikā Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa un VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš amatpersonām un viesiem pasniedza Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumus. Apbalvojumus VUGD Goda rakstus saņēma Latvijas Ugunsdzēsības muzeja darbinieces – Gunita Rence, Krājuma nodaļas vecākā speciāliste un Ramona Grīngofa, Apkalpes sektora dežurante.

2018.gada Muzeju nakts

Līdz ar citiem Latvijas muzejiem tradicionālajā Eiropas Savienības izsludinātajā 2018.gada Muzeju nakts pasākumā mūsu muzejs piedāvāja ugunsdzēsības attīstības vēstures pamatekspozīcijas un mājokļa drošībai veltītas tematiskās izstādes,  ugunsdzēsēju daļas jaunākās modernas ugunsdzēsības un glābšanas tehnikas apskati un citas aktivitātes, kas veicinās sabiedrības ikdienas drošības pilnveidošanu, pastāvošo risku identificēšanu un samazināšanu.

Jauno talantu darbu izstāde ,,ZĪMĒJAM UN SKICĒJAM UGUNSDZĒSĪBAS MUZEJĀ,,

11.05.2018. − 01.09.2018. Pagājušā gada vasaras sākumā Ķekavas Mākslas skolas audzēkņi devās plenērā uz Latvijas Ugunsdzēsības muzeju Rīgā, kur bērniem bija iespēja zīmēt dažādus ar ugunsdzēsēju ikdienu saistītus priekšmetus. Bija ļoti interesanti, zīmējot iepazināmies ar muzeja ekspozīciju, ugunsdzēsēju ikdienu un priecājāmies par laipno uzņemšanu! Mācību plenērs parasti noritjūnija pirmajā nedēļā, kad audzēkņi strādā dabā, nostiprinot iegūtās zināšanas un iemaņas, veicot, īstermiņa darbus skicējot un gleznojot Brīvdabas muzejā, Botāniskajā dārzā, Dzelzceļa muzejā, Ugunsdzēsības muzejā, Rāmavas muižā, Ķekavas upītes krastos… Ķekavas Mākslas skola ir lielāko Latvijas mākslas skolu skaitā un izglīto 260 audzēkņus. Programmā apgūst 16 mācību priekšmetus. Bērni zīmē, glezno, veidodažādu materiālu kompozīcijas, apgūst keramikas, tekstila, vides mākslas, fotomākslas, grafikas, datorgrafikas, animācijas un dizaina pamatus. Muzejā strādāja mūsu skolas 5., 6., 7. kursu audzēkņi skolotāju Elīnas Plūmes, Zīles Ozoliņas-Šneideres, Lienes Ratnikas, Ivetas Šveisbergas un Signes Kalējas vadībā. Ķekavas Mākslas skolas lielie un mazie mākslinieki cer, ka apmeklētājiem ies pie sirds un patiks sagatavotā izstāde. Savukārt Latvijas Ugunsdzēsības muzejam vienmēr ir patiess prieks un gandarījums, kad muzejā darbojas jaunieši ar Dieva dotu talantu, bagātinot un daudzveidojot muzeja piedāvājumu!