Aktualitātes

Informatīvs pasākums muzejā

Jau 2020.gada 1.janvārī stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība katrā mājoklī uzstādīt autonomo ugunsgrēka detektoru, šai sakarā sestdien, š.g. 2.novembrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informatīvās kampaņas “Izglāb dzīvību – uzstādi dūmu detektoru” ietvaros muzejā notika atvērto durvju diena. Pasākuma bezmaksas apmeklējuma laikā interesenti saistoši un lietderīgi pavadīja laiku, piedalījās konkursos, ieguva iemaņas korektai rīcībai ekstremālos apstākļos, iepazinās ar modernu ugunsdzēsības un glābšanas tehniku, ugunsdzēsēju glābēju ikdienu. Veiksmīgajiem konkursantiem pasniegti ikdienā noderīgi suvenīri, bet uzvarētājs, neapšaubāmi, bija katrs aktīvs pasākuma dalībnieks.  

Tematiskā fotogrāfiju izstāde muzejā “Drošai dzīvei”

             Dzīves garumā ikdienā jebkuru no mums var apdraudēt briesmas, tāpēc jau no mazām dienām vecāki, sabiedrība un valsts mūs sargā, pamāca, piespiež un… soda par bezbēdīgu attieksmi pret draudiem citam vai pašam sev. Ikdienas riski dažkārt apdraud dzīvību un veselību, ko mums devuši senči un vecāki, šo dzīves pamatvērtību aizsargā valsts ar daudzu institūciju starpniecību, starp kurām ir arī mūsu muzejs ar skaidri definēto misiju − veicināt sabiedrības izglītošanu drošības kultūras pamatos.               No š.g.8.oktobra līdz 8.novembrim Latvijas Ugunsdzēsības muzejā skatāma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta veterāna Vladimira Gāgas un Latvijas Ugunsdzēsības muzeja  Ugunsdzēsības attīstības izpētes un izglītojošā darba nodaļas vecākā speciālistā Georgija Jemeļjānova fotogrāfiju izstāde “DROŠAI DZĪVEI”. Fotogrāfijas vedinās skatītājus padomāt par dabas, darba un cilvēka mijiedarbību un aktuālām drošības problēmām saistībā arveiksmīgi iemūžinātiem brīnišķīgiem ikdienas mirkļiem mums apkārt. G.Jemeļjānova foto

Viesos pie ilggadējā partnera- Ainažu Ugunsdzēsības muzeja

Vairāk, kā 20 gadus, ikgadu septembra sākumā tradicionāli apmeklējam Ainažu Ugunsdzēsības muzeju ar jaunu izstādi. Iekļaujoties Latvijas 100 gades programmas ietvaros, šogad izstāde veltīta Latvijas ugunsdzēsības dienesta attīstības 100 gadu vēsturei. Vakar, 23.septembrī tikšanās sanāca īpaša, jo Ainažu muzeju stūrē jauna vadītāja, pieredzējusi muzeja darbiniece Sarmīte Vilde, kura iepriekš strādājusi Limbažu novadpētniecības muzejā kā muzeja pedagogs. Arī Ainažu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību (BUB)  vada jauns priekšnieks, ilggadējs ugunsdzēsējs Normunds Zēģelis. Svarīgi, ka Ainažu muzeja apmeklētājiem ir iespēja apskatīt un aptaustīt ne tikai muzeja ekspozīciju, bet vienlaikus arī Ainažu BUB tehniku. N.Zēģelis pats labprāt izrāda rūpīgi iekārtoto depo telpu un tajā atrodošos ugunsdzēsības un glābšanas tehniku, aprīkojumu, iekārtas, inventāru un ekipējumu. Esam gandarīti par Ainažu Ugunsdzēsības muzeju, kā lietišķu partneri iedzīvotāju izglītošanas pilnveidošanai drošības kultūras pamatos Vidzemes reģionā, vēlam muzejam veiksmīgi iziet cauri teritoriālās reformas viļņiem un attīstīties sabiedrības interesēs.

Sveicam Latvijas jauniešu komandu ugunsdzēsības sportā- 2019.gada Pasaules čempionus!

Š.g. 8. – 16. septembrī Saratovā (Krievija) norisinājās četri Pasaules čempionāti ugunsdzēsības sportā- vīriešiem, sievietēm, jauniešiem un jaunietēm. Latvijas jauniešu komanda 6 sportistu sastāvā 9 komandu konkurencē savā grupā “Izvēršanās no motorsūkņa” vingrinājumā ar rezultātu: 19,93 sek. izcīnīja godpilno Pasaules čempionu titulu , aiz sevis atstājot spēcīgās Kazahstānas (rezultāts: 19,99 sek) un Čehijas (rezultāts: 20,66 sek.) komandas.     Lepojamies un sirsnīgi sveicam ar panākumu jaunos sportistus no Alsungas: Patriku Danenbergu- Dambergu, Mārtiņu Lastovski, Danielu Gruntiņu, Jāni Kalniņu, Aleksi Ratenieku un kuldīdznieku Robertu Špigunu, vēlot arī turpmāku izaugsmi un veiksmi!

Ekspresizstāde “Terorismam- nē!”

Atceroties pirms 18 gadiem 2001.gada 11.Septembrī veikto asiņaino terora aktu, iznīcinot Pasaules Biznesa centra debesskrāpjus- “dvīņu torņus” Ņujorkā (ASV), izdzēšot tūkstošiem dzīvību un atstājot nedzīstošas rētas civilizācijas atmiņā, Latvijas Ugunsdzēsības muzejā no š.g. 11.septembra līdz 30.septembrim skatāma pret terorismu vērsta tematiskā izstāde.

Muzeja ekspresizstāde jaunajā ugunsdzēsības depo Jaunpils ielā, 13, Rīgā

Š.g. 12 jūnijā, atzīmējot Rīgā izbūvētā   ugunsdzēsības depo Jaunpils ielā 13 durvju simboliskas atvēršanas svētkus, jaunajā depo muzejs atklāja Rīgas 2.ugunsdzēsības daļas vēsturei veltītu ekspresizstādi “2. ugunsdzēsības daļa senatnē un šodien”. 19.un 20.gs. mijā  Rīgā strauji attīstījās ugunsdzēsības dienests. No 1886.gada līdz 1902. gadam pēc Rīgas pilsētas galvenā arhitekta Reinholda Šmēlinga projektiem uzbūvēja četrus depo, t.sk. Akmeņu ielā 17. 1896.gadā izbūvētajā ugunsdzēsības depo Akmeņu ielā 17 līdz 2019.gada pavasarim pēdējā pusgadsimta laikā darbojās Rīgas 2.ugunsdzēsības daļa, kas pašlaik pārcēlusies uz jauno mājvietu Jaunpils ielā 13. Jaunā depo celtniecības darbu pasūtītājs ir IeM Nodrošinājuma valsts aģentūra, projektu izstrādāja Akciju sabiedrība “Komunālprojekts”, celtniecības darbus veica būvuzņēmums SIA “Skonto būve” . Depo ir pirmais šajā gadsimtā izbūvētais Rīgā un septītais jaunuzceltais Latvijā. Lai jaunās telpas cilvēkiem nes gaismu, veiksmi, laimi, jaunas idejas un izaicinājumus!

Polijas Republikā izdota Černobiļas AES avārijas seku likvidatoriem no Latvijas veltīta grāmata “Nezināmā vēsture”

Vakar, 11. jūnijā, kopā ar Černobiļas atomelektor avārijas seku likvidācijas dalībnieku, toreizējo Baltijas Kara apgabala Civilās aizsardzības pulka Radiācijas un ķīmiskās rotas Pirmā vada komandieri Gunāru Opmani ar dzīvesbiedri muzeju apmeklēja Polijas Republikas Krakovas Jagiellonskas universitātes pasniedzējs doktors Pāvels Sekula (Pawel Sekula), prezentējot tikko iznākušo Latvijas iedzīvotāju- Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku piemiņai veltītu grāmatu “Černobiļas likvidatoriem, nezināmā vēsture”, kas iznākusi poļu valodā un pašlaik tiek tulkota, lai kļūtu pieejama plašam lasītāju lokam Pasaulē. Grāmata tapusi ar Latvijas iedzīvotāju - Černobiļas AES seku likvidatoru un mūsu muzeja atbalstu. Patiess gandarījums par ārzemju autora veikto dziļu un pamatīgu pētījumu, jaunas vēstures lapaspuses atvēršanu, lai nākošās paaudzes varētu patiesi lepoties ar savu tautiešu ieguldījumu globālās nelaimes  seku ierobežošanā. Pateicībā un cieņā vēlam turpmākus panākumus doktoram Pāvelam Sekulam turpmākā nezināmās vēstures notikumu izzināšanā un iemūžināšanā!

Rīgas Stila un modes tehnikuma programmu "fotogrāfs" un "foto dizaina speciālists" audzēkņu foto izstāde – “Jugla gadalaikos”

30.05.−31.07.2019. Latvijas Ugunsdzēsības muzejā jau otro gadu tiek eksponēta Rīgas Stila un modes tehnikuma audzēkņu radošo darbu izstāde, veicinot skolēnu gandarījumu un atbildību par labi padarītu darbu un apziņu par radošās izpausmes nozīmi sabiedrībā. Šī gada tēma ir meklējama gadalaiku burvībā Rīgas mikrorajona Jugla (kurā atrodas Rīgas stila un modes tehnikums) ikdienā. Fotogrāfijās iemūžinātas ainavas dažādos gadalaikos no viena skatu punkta. Praktisko mācību darbu stundās skolas audzēkņi apgūst foto tehniskās zināšanas un praktiskas iemaņas, attīsta harmonijas izjūtu un radošu garu. RSMT foto praktisko darbu vada skolotāja − Linda Ratuta. Izstāde ir skaists devums par godu Latvijas 100 gadadienai un valsts viesiem, ir interesanta ne tikai Juglas iedzīvotājiem, bet arī jebkuram interesentam. Izstādes, kā Rīgas Stila un modes tehnikuma un Latvijas Ugunsdzēsības muzeja radošās savienības turpinājuma mērķis ir jaunatnes drošības kultūras, gaumes un skaistuma sajūtas attīstības veicināšana mērķtiecīgi, lietderīgi un radoši organizējot brīvo laiku…

Eiropas Muzeju nakts 2019

Sestdien, 18. maijā, dienu pēc Ugunsdzēsēju un glābēju dienas, solidāri ar citiem Eiropas Savienības dalībvalstu muzejiem, muzejā notika Muzeju nakts 2019  pasākums. No plkst. 19.00 līdz 01.00 interesenti bez maksas apmeklēja muzeja ekspozīciju un izmantoja iespēju iepazīties ar modernāko ikdienā izmantojamo ugunsdzēsības un glābšanas tehniku, aprīkojumu, iekārtām un ekipējumu.