Aktualitātes

Īsa ugunsgrēku un citu ārkārtēju notikumu izziņošanas tehnikas attīstības vēsture Latvijā

Cien. muzeja mājaslapas apmeklētāj!   Zemāk norādītajā saitē Jūs varat iepazīties ar  Ugunsgrēku un citu ārkārtēju notikumu izziņošanas tehnikas attīstības vēsturi Latvijā:   Īsa ugunsgrēka apziņošanas un 112 vēsture Latvijā  

Kultūra un drošība

Sestdien, 6.februārī Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, atgādinot par kultūras procesiem valstī,  viesojās Latvijas televīzijas izklaidējošs un informatīvs kultūras sarunu šovs Kultūrdeva. Raidījuma vadītāja Kristīne Komarovska kopā ar kordiriģentu, kora Balss vadītāju Intu Teterovski, risinot sarunas par koru kolektīvu attālinātajiem mēģinājumiem pandēmijas laikā un nākošajiem Dziesmusvētkiem, apskatīja muzeja ekspozīciju. Mūsu muzejs izvēlēts par tikšanās vietu, jo tuvojas 11.februāris, kad jau vairākus gadus atzīmējam vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 dienu. Saistībā ar Covid-19 ierobežošanas nosacījumiem klātienes izglītojošas aktivitātes nav iespējamas, par 112 dienu klātesošos informēja Vienotās ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zvanu centra dispečere Jolanta Graubiņa, atgādinot par korektu komunikāciju ārkārtas gadījumos caur tālruņa numuru 112.

Muzejs slēgts

  https://covid19.gov.lv/ https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates-par-covid-19 https://www.km.gov.lv/lv/ministrija/aktualais-par-covid-19

Foto-dokumentālā izstāde "Barikādes"

    Skatīt visas fotogrāfijas    

Svinīgs zvērests

Noslēdzot speciālo apmācību kursu, stingri ievērojot pandēmijas drošības noteikumus, pirmdien, 14.decembrī muzeja Slavas zālē topošie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta reģionālo 112 Zvanu centru dispečeri deva svinīgu zvērestu pēc labākās sirdsapziņas  kalpot sabiedrības labā. No dispečeru kvalifikācijas, svešvalodu un speciālo zināšanu līmeņa, prakses un dienesta pieredzes lielā mērā atkarīga operatīva un veiksmīga ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas operāciju veikšana. Vēlam jaunajām amatpersonām panākumus dienestā!

Latvijas ugunsdzēsības 100 gadiem veltīta izstāde jaunajā Cēsu ugunsdzēsības depo

No šodienas, 30.septembra uz VUGD Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļas, vienu no skaistākajiem valstī, jauno gaišo ugunsdzēsības depo uz palikšanu aizceļoja Latvijas ugunsdzēsības attīstībai pēdējos 100 gados veltīta tematiska izstāde ar 1907.gadā Vācijas ražotnē “Langensiefen & Co” St.Pēterburgas (Krievijas Impērija) meitas uzņēmumā izgatavotu unikālu  viencilindra sūkni (Latvijā vienīgais eksemplārs) ar divpusēji (opozīti) darbojošos virzuli uz zirga vilkmes vienass atsperota pajūga. Perspektīvā izstādi regulāri aktualizēsim un šādu ekspoziciju veidošanas ģeogrāfija pakāpeniski tiks paplašināta arī citos valsts novados, lai ar Latvijas ugunsdzēsības un civilās aizsardzības attīstības vēsturi un aktualitātēm varētu iepazīties plašāks interesentu loks ārpus Rīgas un muzeja.

Līdzjūtība Vladislavam Žerdiņam aizejot

Sērojam un izsakām dziļu  līdzjūtību pirmajai muzeja direktorei Veltai Žerdiņai sakarā ar laulātā, ugunsdzēsības veterāna, atvaļinātā apakšpulkveža Vladislava Žerdiņa aiziešanu mūžībā. Vladislavs Žerdiņš, viens no pirmajiem Latvijā, 1950.to gadu sākumā absolvējis Rīgas milicijas skolas Ugunsdzēsības tehnisko fakultāti, dienējis ugunsdzēsības struktūrvienībās dažādos amatos, izglītojis topošos ugunsdzēsējus, vadījis dienesta apakšvienības, licis pamatus Operatīvā ugunsdzēsības štāba veidošanā, operatīvā dežuranta amatā vadījis neskaitāmu sarežģītu ugunsgrēku efektīvu likvidāciju, divkārt apbalvots ar medaļu “Par drošsirdību ugunsgrēkā”. Aizejot pelnītā atpūtā, zināšanas, pieredzi, enerģiju un prasmes ielicis Latvijas Ugunsdzēsības muzeja izveidē un attīstībā. Pateicība par mūža ieguldījumu ugunsdzēsībā un lai vieglas smiltis… Atvadīšanās piektdien, 25.septembrī plkst. 12:00 Ziepniekkalna kapos Rīgā. 

Izstāde Ainažu Ugunsdzēsības muzejā

Kļuvis par tradīciju katru rudeni atklāt jaunu Latvijas Ugunsdzēsības muzeja tematisku izstādi Ainažu Ugunsdzēsības muzejā. Šoreiz vakar, 21. septembrī piedāvātā izstāde veltīta siltumģenerējošu iekārtu (krāsnis, katli, kamīni un tml.) ugunsdrošai ekspluatācijai un skursteņslauķa profesijas lomai šai procesā. Muzeji regulāri apmainās ar informāciju un pieredzi, patiess prieks par Ainažu Ugunsdzēsības muzeja konsekventu attīstību, bagātinot ekspozīciju ar jauniem ekskluzīviem priekšmetiem, modernām demonstrācijas un komunikācijas iekārtām un tehnoloģijām. Vēlam veiksmi!

Visvaldim Voinam 92

Šodien, 16.septembrī 92. Dzimšanas dienu svin ugunsdzēsības dienesta veterāns, atvaļinātais apakšpulkvedis Visvaldis Voins, viens no spilgtākajiem biatlona pamatlicējiem Latvijā pēc II.Pasaules kara, Latvijas izlases komandas ugunsdzēsības lietišķajā sportā dibinātājs, pirmais PSRS un viens no trim Latvijā apbalvots ar trim medaļām “Par drošsirdību ugunsgrēkā”, kam par godu pazīstamā māksliniece Valentīna Zeile vēl pagājušā gadsimta 70.tajos gados veidojusi krūšutēlu bronzā.  Pēc atvaļināšanās no dienesta V.Voins aktīvi piedalās Latvijas Ugunsdzēsības muzeja krājuma pilnveidošanā un attīstībā, organizē un atbalsta ugunsdzēsības veterānu pasākumus. Novēlam Visvaldim Voinam daudz laimes, stipru veselību, neapsīkstošu enerģiju un daudzus gadus!

Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībniekiem veltīts svinīgs pasākums un izstāde

Š.g. 10.septembrī muzejā notika Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas sākuma atcerei veltīts svinīgs pasākums. Pasākuma gaitā Latvijas Savienības “Černobiļa” prezidents Arnolds Vērzemnieks informēja klātesošos par Savienības aktivitātēm trīsdesmit gadu garumā, Latvijas Savienības “Černobiļa” viceprezidents, Savienības Goda zīmes domes priekšsēdētājs Māris Šops avārijas seku likvidācijas dalībniekiem un aktīvistiem pasniedza Latvijas Savienības “Černobiļa” un Ukrainas apbalvojumus, t.sk. Bogdana Hmeļņicka ordeņus un Ukrainas Varoņa Zelta zvaigznes. Vienlaicīgi muzejā atklāta un līdz 2020.gada beigām apskatāma Latvijas Savienības “Černobiļa” ilggadējai darbībai veltīta tematiska izstāde.