Aktualitātes

V.Cenkura fotoizstāde “No Latvijas uz Krētu un Ēģipti”

Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Parasta tabula"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif;} Līdz 6.maijam Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 apskatāma līvānieša Vladimira Cenkura fotoizstāde “No Latvijas uz Krētu un Ēģipti”.   Vladimirs Cenkurs dzimis Igaunijā. Beidzis augstskolu Maskavā. Strādājis vadošajos amatos vairākos celtniecības uzņēmumos. Ar fotogrāfiju nodarbojās no skolas gadiem, visintensīvāk pēc traģēdijas Černobiļas atomelektrostacijā 1986.gadā. 1987.gadā piedalījies Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas darbos. Apbalvots ar medaļām, piemiņas nozīmēm un Goda rakstiem. Pilsonis un valsts patriots ar noteiktu dzīves pozīciju. Latvijas Savienības “Černobiļa” Valdes loceklis kopš 2010.gada. Fotogrāfijās iemūžināta vide un cilvēki dažādās planētas vietās.    

Tradīciju atdzimšana

Pirms I Pasaules kara, ap 1913. gadu iedibināta tradīcija Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību karogu kātos iedzīt dažādām jubilejām par godu, speciāli izgatavotas karoga kātu naglas. Īpaši populārs šis pasākums kļuva pēc Latvijas valstiskās neatkarības proklamēšanas 1918. gadā. Š.g. 10. aprīlī muzejā notika pasākums par godu ģenerāļa Normunda Plēgermaņa vairāk, nekā 30 gadu dienestam Latvijas ugunsdzēsībā un atvaļināšanos no dienesta pelnītā atpūtā. Ģenerālis N. Plēgermanis pateicās dienestam par piedāvātajām profesionālās izaugsmes iespējām, kolēģiem par sadarbību, kolektīva garu un pleca sajūtu un iesita Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta karoga kātā personīgi izstrādātu simbolisku piemiņas karoga kāta naglu. Pateicamies par nozīmīgas vēsturiskas tradīcijas atdzimšanas atbalstu un vēlam N. Plēgermanim stipru veselību, veiksmi un panākumus turpmākajā dzīves posmā!

Muzejā eksponēta Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā izstāde “Draudzīgs pārspīlējums”

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 no š.g. 7.marta līdz 1.maijam apskatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja veidotā ceļojošā izstāde “Draudzīgs pārspīlējums”. Izstādē ir atspoguļota šarža attīstība no 20 gs. sākuma līdz mūsdienām, iepazīstinot ar Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma retumiem un atklājot, kā literatūras, mūzikas un teātra klasiķus savulaik redzējuši viņu laikabiedri – šaržu mākslinieki. Šaržiem piemeklētas arī atbilstošas fotogrāfijas no rakstnieku un mūziķu dzīves. Tādējādi izstāde ne vien atspoguļo mākslinieku daiļradi, bet arī palīdz labāk iepazīt nozīmīgas Latvijas kultūras personības.     Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Parasta tabula"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Latvijas ļaužu devuma izpēte Černobiļas AES bīstamo seku ierobežošanā Pasaulē

Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Parasta tabula"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;} Pirmdien, 5.martā ar Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku varoņdarbam veltīto muzeja tematisko izstādi “Jūs neaizmirsīsim!” iepazinās Jagelonska Universitātes Krakovā (Polijas Republika) Starptautisko un politikas studiju fakultātes Ukrainas katedras asistents Dr.Pāvels Sekula, kurš raksta grāmatu, t.sk. par Latvijas iedzīvotāju devumu  avārijas seku ierobežošanā un likvidēšanā. Dr.P.Sekula atzinīgi novērtēja muzeja krājuma bagātību, kvalitāti un apkopotās informācijas apjomu, pieteicās  atkārtoti apmeklēt muzeju šovasar, kā arī dalīties ar viņa uzkrātajiem materiāliem. Vēlam jaunajam zinātniekam, lai veicas Pasaulei tik nozīmīgās informācijas izpētē un saglabāšanā nākošajām paaudzēm! Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Parasta tabula"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;} Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Parasta tabula"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

RSMT audzēkņu fotoizstāde ““Ziemeļblāzmas” Kultūras un atpūtas parks”

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas iel5 5 no š.g. 7. marta līdz 26.martam būs apskatāma RĪGAS STILA UN MODES TEHNIKUMA (RSMT) PROGRAMMU "FOTOGRĀFS" UN "FOTO DIZAINA SPECIĀLISTS" AUDZĒKŅU FOTO IZSTĀDE –“ZIEMEĻBLĀZMAS” KULTŪRAS UN ATPŪTAS PARKS” Ar labu fotogrāfiju šodien nevienu vairs nepārsteigsi, tāpēc praktisko darbu nodarbībās, foto zinību apgūšanā pasniedzēja Linda Ratuta meklē un izmanto jebkuru iespēju radošai pieejai: vai tas būtu Botāniskajā dārzā, Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, vai skolas apkārtnē Juglas mikrorajonā. Fotografējot foto izstādei Ziemeļblāzmas kultūras pils parkā, skolas audzēkņi, piedāvā melnbaltās fotogrāfijas ar nelielu ambīcijas pieskaņu uz mākslu un krāsainās fotogrāfijas par parka ikdienas dzīves ainiņām un parka lapeņu skatus... Izstāde ir skaists devums Latvijas 100 gadadienai un valsts viesiem. Tā ir interesanta ne tik vien Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem, bet arī šķirtam no šī rajona skatītājam, jo, kā nosaka dzīves apstākļi, vairums Rīgas iedzīvotāju nav apmeklējuši atjaunoto Ziemeļblāzmas parku.

Ceļojošā izstāde “Jūs neaizmirsīsim!” Jūrmalā

Latvijas Ugunsdzēsības muzeja veidotā tematiskā ceļojošā izstāde “Jūs neaizmirsīsim!” Jūrmalā būs apskatāma Majoru kultūras namā (Jomas iela 35) š.g. 16.februārī, Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” (Asaru prospekts 61)  no 20.februāra un Majoru vidusskolā (Rīgas iela 3)  -  aprīlī. Izstāde veltīta Latvijas iedzīvotājiem Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem.

Ebru izstāde - “Dabas emocijas un emociju daba. Skaistā pārdzīvojums”

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 no š.g.2.februāra līdz  28.februārim apskatāma  Ebru izstāde - “Dabas emocijas un emociju daba. Skaistā pārdzīvojums” Pirms 12 gadsimtiem dzima brīnumaina zīmēšanas tehnika ar ūdens palīdzību – Ebru. Visai drīzi viņa kļuva par vienu no galvenajiem radošajiem veidiem manuskriptu, kaligrāfiju, audumu, grīdas segu un keramikas noformēšanā visā Āzijā. JUNESKO, atdzīstot Ebru unikālo vērtību, 2014.gadā iekļāva to cilvēces nemateriālajā kultūras mantojumā. Rīgā nepārtraukti jau piecus gadus darbojās studija “EBRU RĪGA”. Studiju apmeklē censoņi, kam Ebru māksla dāvā prieku, aizrautību, iekšēju harmoniju un iespēju pašam radoši izteikties. Ebru  burvīgums – zīmējuma izteiksmībā, kas spējīga pieņemt dažādus veidus un var izteikt sevī visu pasauli. Kas Ebru  galvenais – tas ir “ apgarotais dzīvās kustības ritms ”. Ja attēlā apvienojās visas šīs īpašības, tad viņš uzsāk savu pulsējošā ritma dzīvi, izpaužot mākslinieka raksturu un  garu. Ebru tradīcijas nepārtrūkušas līdz pat šai dienai un joprojām attīstās laikmeta garā, piesaistot sev jaunus cienītājus visā pasaulē. IZSTĀDES DALĪBNIEKI: Studijas “EBRU RĪGA” izstāde atveras pavasara gaidās. Dabas skaistums un jūtu izpausmes daba visos laikmetos iespaidoja ne tik vien māksliniekus. Īpaši šāds – emociju pārdzīvojuma skaistums apvieno studijas dalībnieku darbus, kā pieaugušos, tā arī bērnus, profesionāļus un amatierus. Izstādes atklāšanā Jūs varēsiet iepazīties ar studijas dalībniekiem.  Daži no tiem – kopš studijas dibināšanas. Citi piebiedrojušies vēlāk. Katram piemīt sava mīļākā tēma un stils. Izstādē būs apskatāmi Irinas Trumpeles, Olgas Orlovas, Ievas Šolmanes, Allas Neganovas, Ingas Pelšes, Ilzes Krāģes, Dzintras Žvingules, Natālijas Jumiķes, Astras Leistrautes, Sabīnas Skvorcovas (12 gadi), Jegora Ļisanova (12 gadi), Elizabetes Ksenijas Ivanovas (5 gadi), Nikolas Petrašenkovas (5 gadi) un Gabriela Skraucisa (5 gadi) darbi.

Muzeja darba laiks svētkos

Cien. apmeklētāji ! 23.decembrī muzejs atvērts no plkst. 10.00-16.00 24.-26 .; 30.,31. decembrī un  2018.g. 01 . janvārī   ­ muzejs būs slēgts