Aktualitātes

Ceļojošā izstāde “Jūs neaizmirsīsim!” Jūrmalā

Latvijas Ugunsdzēsības muzeja veidotā tematiskā ceļojošā izstāde “Jūs neaizmirsīsim!” Jūrmalā būs apskatāma Majoru kultūras namā (Jomas iela 35) š.g. 16.februārī, Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” (Asaru prospekts 61)  no 20.februāra un Majoru vidusskolā (Rīgas iela 3)  -  aprīlī. Izstāde veltīta Latvijas iedzīvotājiem Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem.

Ebru izstāde - “Dabas emocijas un emociju daba. Skaistā pārdzīvojums”

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 no š.g.2.februāra līdz  28.februārim apskatāma  Ebru izstāde - “Dabas emocijas un emociju daba. Skaistā pārdzīvojums” Pirms 12 gadsimtiem dzima brīnumaina zīmēšanas tehnika ar ūdens palīdzību – Ebru. Visai drīzi viņa kļuva par vienu no galvenajiem radošajiem veidiem manuskriptu, kaligrāfiju, audumu, grīdas segu un keramikas noformēšanā visā Āzijā. JUNESKO, atdzīstot Ebru unikālo vērtību, 2014.gadā iekļāva to cilvēces nemateriālajā kultūras mantojumā. Rīgā nepārtraukti jau piecus gadus darbojās studija “EBRU RĪGA”. Studiju apmeklē censoņi, kam Ebru māksla dāvā prieku, aizrautību, iekšēju harmoniju un iespēju pašam radoši izteikties. Ebru  burvīgums – zīmējuma izteiksmībā, kas spējīga pieņemt dažādus veidus un var izteikt sevī visu pasauli. Kas Ebru  galvenais – tas ir “ apgarotais dzīvās kustības ritms ”. Ja attēlā apvienojās visas šīs īpašības, tad viņš uzsāk savu pulsējošā ritma dzīvi, izpaužot mākslinieka raksturu un  garu. Ebru tradīcijas nepārtrūkušas līdz pat šai dienai un joprojām attīstās laikmeta garā, piesaistot sev jaunus cienītājus visā pasaulē. IZSTĀDES DALĪBNIEKI: Studijas “EBRU RĪGA” izstāde atveras pavasara gaidās. Dabas skaistums un jūtu izpausmes daba visos laikmetos iespaidoja ne tik vien māksliniekus. Īpaši šāds – emociju pārdzīvojuma skaistums apvieno studijas dalībnieku darbus, kā pieaugušos, tā arī bērnus, profesionāļus un amatierus. Izstādes atklāšanā Jūs varēsiet iepazīties ar studijas dalībniekiem.  Daži no tiem – kopš studijas dibināšanas. Citi piebiedrojušies vēlāk. Katram piemīt sava mīļākā tēma un stils. Izstādē būs apskatāmi Irinas Trumpeles, Olgas Orlovas, Ievas Šolmanes, Allas Neganovas, Ingas Pelšes, Ilzes Krāģes, Dzintras Žvingules, Natālijas Jumiķes, Astras Leistrautes, Sabīnas Skvorcovas (12 gadi), Jegora Ļisanova (12 gadi), Elizabetes Ksenijas Ivanovas (5 gadi), Nikolas Petrašenkovas (5 gadi) un Gabriela Skraucisa (5 gadi) darbi.

Muzeja darba laiks svētkos

Cien. apmeklētāji ! 23.decembrī muzejs atvērts no plkst. 10.00-16.00 24.-26 .; 30.,31. decembrī un  2018.g. 01 . janvārī   ­ muzejs būs slēgts     

Skolēnu konkurss “Pieskati uguni!”

Š.g. 28. un 30.novembrī muzejā notika Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” kopīgi ar muzeju un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu rīkotā Rīgas 4.klašu skolēnu konkursa “Pieskati uguni” pirmā un otrā kārta, ar pavisam 19 Rīgas skolu dalību. Pirmajā kārtā uzvarēja Rīgas Teikas vidusskolas, otrā vieta Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas un bronza - Rīgas Kristīgās vidusskolas komandām. 30.novembrī konkursa otrās  kārtas uzvarētāji ir Rīgas Ķengaraga vidusskola, otrie - Rīgas 92.vidusskola, trešie - Rīgas 88.vidusskola.  Abu kārtu uzvarētājas komandas sacentīsies un labākos noteiks Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas rīkotajā finālā š.g. 8.decembrī. Konkursā ieguvējs ir katrs dalībnieks, papildinot zināšanas un iemaņas korektai rīcībai ikdienā iespējamās riska situācijās. Vēlam veiksmi!

Fotoizstāde “Spēks, grācija, maigums”

 04.12.2017. – 24.01.2018. “Fotogrāfiem piemīt tīra dvēsele, bet dubļaini ceļgali”− šī doma labi ilustrē foto žanru, kurā jau četrus gadus darbojas fotogrāfe Aleksandra Saveļjeva , par foto modeļiem izmantojot dažādu nokrāsu, augumu, spalvojuma dzīvnieku pasaules pārstāvjus, katru ar individuālu raksturu, emocijām un temperamentu. Šodien autore piedāvā savu vismīļāko, vislielāko modeļu ar bagātu dvēseli − zirgu portretus. No viduslaikiem līdz pat 20. gs. vidum zirgi bija cilvēku galvenais pārvietošanās līdzeklis imperatoru galmos, pasta nozarē, karaspēkā, lauksaimniecībā, ugunsdzēsībā un civilizācijas pastāvēšana ikdienā nemaz nebija iedomājama bez šiem dabas harmoniski veidotajiem dzīvniekiem. Aleksandra emocionāli akcentē, ka jau no bērnības viņai fascinē zirgu spēks, grācija un vienlaicīgi maigums. Nevienam dzīvniekam pasaulē nepiemīt tāds emocionāls skaistums, kā zirgiem, kuri spēj būt ne tikai maigi, bet arī romantiski un ironiski. Dienas svelmē varam vērot, kā zirgi viens otru maigi glāsta, vakarā, kad gaiss atdzisis, ievingrinot muskuļus, graciozie dzīvnieki kā vējš straujā bara skrējienā ar lepni paceltām galvām un plīvojošām krēpēm dodas pāri laukiem. Citreiz liekas, ka daudzas paražas kāds zirgs aizņēmies no cilvēkiem, simulējot nespēku, “netīšām” uzkāpjot uz pāridarītāja kājas vai aizbēgot no nevēlama braucēja. Tomēr šie dzīvnieki nespēj vien sagaidīt, kad atnāks saimnieks, uzcienās ar kādu našķi, mazgās un līdz spīdumam sakops spalvu, par ko zirgs pateiksies, palīdzot cilvēkam veikt nepieciešamo darbu. Aleksandras sagatavotās personālizstādes galvenais mērķis ir pārliecināt par uzticības iespēju starp zirgu un cilvēku, tādas uzticības, ko nevar nopirkt ne par kādiem našķiem, ko autore ilgu laiku novērojusi un iemūžinājusi fotogrāfijās. Mūsdienu straujajā dzīves ritumā, kad, padarot civilizāciju nabagāku, ik dienas pasaulē pazūd vairāki dzīvnieku veidi, - autores dzīvnieku pasaules skaistuma filozofijas interpretācija ir vēl viens nozīmīgs solis, lai veicinātu cilvēkus kļūt labākiem un atsaucīgākiem ne tikai savā starpā, bet arī attiecībās ar dzīvnieku pasauli… Laipni lūgti! Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Muzeja darba laiks Valsts svētkos

Cien. apmeklētāji ! 17.novembrī muzejs apmeklētājiem atvērts no 10.00 – 16.00    18.-20. novembrī - muzejs slēgts    Kur zemi lai krāšņāku rastu, kam skaistākas dziesmas lai dzied, kā zemi pie dzintara krasta, kā zemi, kur ābeles zied.   Tā zeme ir dzimtene mana, te izaugt un dzīvot man ļauts. Ik puķe tās vārdu man zvana, šo zemi par Latviju sauc. (..)    (A.Sakse)

Līdzjūtība muzeja direktoram Aivaram Mednim

Atvadīšanās no Vilmas Mednes notiks piektdien,13.oktobrī plkst. 15:00 Rīgas kremācijas centrā – krematorijā, Lielajā zālē, Varoņu ielā 3a, Rīgā.

E.Grigorjevas foto izstāde “MANA ĢIMENE UN CITI DZĪVNIEKI”

13.10.2017 ‒ 23.11.2017 Tāpat kā cilvēki, dzīvnieki iet cauri dzīvei, piedzīvojot visdažādākos notikumus, un bieži nonāk situācijās, kad nepieciešama palīdzība. Bieži palīdzību sniedz ugunsdzēsēji, glābjot dzīvniekus ekstremālos apstākļos. Visvairāk šogad palīdzība sniegta Rīgas kaķiem, kuri bija nokļuvuši dzīvību apdraudošās situācijās un pašu spēkiem nevarēja no tām izkļūt. Līdz augustam Rīgā izglābti 114 kaķi, arī suņiem sniegta palīdzība 31 negadījumā. Pēc statistikas datiem līdz 2017.gada 1.septembrim dienesta struktūrvienības izbraukušas uz 617 notikumiem valstī, sniedzot palīdzību dzīvniekiem (mājdzīvniekiem – 357 gadījumos, mājlopiem/mājputniem – 25, un savvaļas dzīvniekiem/putniem – 289). Lai cik dažādi būtu izglābtie dzīvnieki, tos visus noteikti vieno pateicība glābējiem par dzīvību. Par Eleonoru Grigorjevu

Tematiskā izstāde “Bērni par ugunsdzēsību, glābšanu, drošību ikdienā”

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 no 2017.gada 05.oktobra apskatāma tematiskā izstāde “Bērni par ugunsdzēsību, glābšanu, drošību ikdienā”.