Aktualitātes

Rīgas Motormuzeja kolekciju papildina unikāli speciālie ugunsdzēsības automobiļi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un mūsu muzeja ilggadējas lietišķas sadarbības ietvaros ar Rīgas Motormuzeju, Мotormuzeja kolekcija papildināta ar vairākiem unikāliem, savu laiku nokalpojušiem, speciālajiem ugunsdzēsības automobiļiem, t.sk. Latvijā vienīgajām 50 metrus garajām leģendārajām autokāpnēm ar pacēlājliftu uz Iveco Magirus šasijas, Pasaulē vienīgo 32 metrus augsto leņķveida auto pacēlāju uz  ZIL-131 pilnpiedziņas šasijas, ko pagājušā gadsimta beigās izgatavojusi Rīgas Aviācijas rūpnīca, kā arī citiem interesantiem modeļiem. Priecē, ka vēsturiski ievērojamā, unikālā, tehniski un konstruktīvi interesantā speciālā tehnika tiks pienācīgi saglabāta un to būs iespēja baudīt arī nākošajām paaudzēm.

Ēnu diena muzejā

Vakar, 12.februārī, kopējās Ēnu dienas ietvaros muzeja direktora vietnieci Ilzi Bergmani enerģiski ēnoja  Rīgas 64.vidusskolas 1.b klases skolēns Vinsents Budjakovs un Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas 5.c klases izglītojamais Reinis Ligeris . Ēnotāji veica bērnu zīmējumu ekspertīzi un atlasi topošajai tematiskajai izstādei, iepazinās ar muzeja ekspozīciju, pētnieciskā darba metodēm, interaktīvajām muzejpedagoģiskajām programmām un sniedza muzeja piedāvājuma vērtējumu un jaunas interesantas idejas turpmākajai muzeja attīstības stratēģijai. Esam pateicīgi par ēnotāju aktīvu dzīves pozīciju, neviltotu interesi par drošības kultūras attīstību, vēlam jauniešiem labas sekmes mācībās un kādreiz, perspektīvā, iespējamu atgriešanos ugunsdzēsības un civilās aizsardzības vēstures un labāko tradīciju saglabāšanas un izpētes laukā !

Ainažu Ugunsdzēsības muzeja vizīte

11.februārī draudzīgā iepazīšanās un pieredzes apmaiņas vizītē mūs apmeklēja Ainažu Ugunsdzēsības muzeja vadītāja Sarmīte Vilde ar kolēģēm. Ainažu Ugunsdzēsības muzeja vadītājai padomā daudz jaunas idejas par muzeja piedāvājuma modernizāciju, ieviešot jaunāko informācijas tehnoloģiju attīstības pieredzi, papildinot pastāvīgo ekspozīciju ar ikdienas drošības kultūras pamatus iezīmējošu noderīgu saturu, kā arī veidojot novadam aktuālas tematiskās izstādes. Vēlam kolēģiem plānoto aktivitāšu veiksmīgu izdošanos un gandarījumu par devumu ikdienas drošības pilnveidošanas veicināšanā. No kreisās puses Ainažu Ugunsdzēsības muzeja vadītāja Sarmīte Vilde

Vienotā ārkārtas palīdzības numura 112 diena

Atzīmējot Eiropas Savienības vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 dienu, šodien (11.02.2020.) muzejā nodarbības ar skolēniem vadīja zinošas un pieredzējušas Rīgas reģiona 112 zvanu centra dispečeres, akcentējot izglītojamo korektas rīcības nepieciešamību nekavējoši zvanot pa tālruni 112 bīstamās situācijās un negadījumos.     Būsim saprātīgāki, lai arvien drošāka ir ikdiena katram !

Līdzjūtība

  Jūtam līdzi mākslinieces tuviniekiem, radiem un draugiem sakarā ar smago zaudējumu.

Silvijas Aueres autordarbi pasteļa tehnikā

05.02.2020. – 06.03.2020. Silvija Auere dzimusi pirmajā pēckara gadā Jelgavas rajona Ozolnieku pagastā. Absolvējusi Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļu, 1977.gadā – Valsts Mākslas akadēmijas stikla dizaina nodaļu. 1965. − 1979.gados bijusi vizuālās mākslas pedagoģe un vadītāja Rīgas pašdarbības mākslas studijās. Ilggadēja Latvijas Mākslinieku savienības biedre, piedalās izstādēs kopš 1976. gada. Mākslinieces darbi eksponēti Mākslinieku savienības galerijā, Lietišķās mākslas muzejā, atrodami privātās kolekcijās Latvijā un ārzemēs. Аutore izkopusi līniju skaidrību un konstruktīvu pieeju. Ilgus gadus priecējusi skatītājus ar ekspress portretiem, minūtes laikā atspoguļojot raksturīgākos portretējamā sejas vaibstus. Šīs izstādes darbi pakļauti kopīgam mērķim – atklāt skatītājiem nesadrumstalotu piedzīvojumu. Mākslinieces domas un viņas pasaules izjūta mūs uzrunā, ar plašu emociju amplitūdu piesātinātās, pasteļu klusās dabas zīmējumos. Mākslinieces darbi saulaini, jestri, dzīvi apliecinoši, kam cauri vijas rūpīgs darbs, pietāte pret ieceri un domas skaidrība, kas – tiek pakārtots kompozīcijai. Ekspozīcija aicina godāt bieži piemirstās vērtības – labestību, līdzjūtību, sirds siltumu. Izstādei tapušie darbi izceļas ar savu pamatīgumu, ar sakņu sajūtu, latviskās dzīves ziņas un ētikas vērtību apzināšanos; kā senajā karavīru dziesmā, ar aicinājumu – darbiem pierādīt savu Tēvu zemes mīlestību.

Margaritas Kosenko fotoizstāde “UGUNS SARGI”

Izstādes autore Margarita Kosenko studē Latvijas Kultūras koledžas 3.kursā un šī ir viņas pirmā personālā fotoizstāde, kas realizēta mācību ietvaros. Ilgi nedomājot, tika izvēlēta tēma – ugunsdzēsēji un to ikdiena. Ierodoties VUGD Rīgas reģiona 2.daļā bijis milzīgs uztraukums par to, kā studējošo pieņems, vai vēlēsies ar viņu sadarboties un vai viņas klātbūtne netraucēs darbam. Darbinieki katru autores apmeklējuma reizi bija ļoti draudzīgi, komunikabli un ieinteresēti sadarboties. Margaritas mērķis ir apliecināt savu subjektīvu ugunsdzēsēju glābēju ikdienas redzējumu kopumā, t. sk. laikā, kad nav izsaukumu, izmantojot iespēju ieskatīties VUGD Rīgas reģiona 2.daļas darbinieku ikdienas darbībā, atraisot un apmierinot interesi par šo profesiju un rodot atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Muzejs vēl, lai šī pirmā personālā izstāde autorei plaši atver personības radošā potenciāla realizācijas iespējas kas perspektīvā bagātinās un priecēs sabiedrību ar plaša spektra un tematikas darbiem! Izstāde muzejā skatāma līdz 2020.gada 12.februārim

Zināmi tradicionālā konkursa “Pieskati uguni” laureāti

Pēc Rīgas 4.klašu skolēnu konkursa “Pieskati uguni” Latvijas Ugunsdzēsības muzejā rīkotā pusfināla 04. decembrī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā Ķengaraga ielā 3, Rīgā notika fināls, kur skolu komandas cīnījās par spēcīgākā titulu. Finālā komandas sacentās zināšanās pirmās palīdzības sniegšanā, demonstrēja komandas garu, orientēšanās iemaņas un citas prasmes ikdienas drošības tematikas ietvaros. Trešo vietu Rīgā ieguva Rīgas 88. vidusskolas 4.klases komanda, 2. vieta- Rīgas Ķengaraga vidusskolai un par absolūto uzvarētāju kļuva Rīgas 34.vidusskolas 4.klases komanda. Sveicam labākos!

Konkurss drošības kultūras pamatos ”Pieskati uguni”

Š.g. 26. un 28. novembrī muzejā notika tradicionālais ikgada Rīgas domes Bērnu jauniešu centra “Daugmale” kopā ar Rīgas Izglītības metodisko centru, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, muzeju un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu rīkotais Rīgas skolu 4. klašu audzēkņu konkursa “Pieskati uguntiņu” pusfināls. Konkursa ietvaros skolu komandas prezentēja labi pārdomātus un izcili sagatavotus mājas darbus, sacentās zināšanās ikdienas drošības kultūras pamatzinībās un demonstrēja iemaņas un prasmes rīcībai katastrofas gadījumā. 26. novembrī konkursā piedalījās 10 komandas, kur uzvarēja Rīgas 34. vidusskolas komanda, otrie bija Rīgas 39. vidusskola un trešajā vietā Friča Brīvzemnieka pamatskolas komanda. 28.novembrī 10 komandu sīvā konkurencē zeltu izcīnīja Rīgas Ziepniekkalna vidusskola, sudrabs tika Rīgas 88. vidusskolai un trešie bija Rīgas Ķengaraga vidusskola. Pusfināla sešas labākās komandas nākošnedēļ Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā Ķengaraga ielā 3, Rīgā cīnīsies par uzvarētāja titulu. Ieguvēji ir visi un katrs, kurš piedalījās sacensībā, vēlam veiksmi finālistiem un visās nozīmēs drošu nākotni! Fotogalerija "Konkursa otrā diena 28.novembrī"  

ZAUDĒTS VISDĀRGĀKAIS

Muzeja ekspozīcijas sadaļa atgādina, ka 2013.gada 21.novembrī Priedaines ielā 20, Rīgā notika lielākā traģēdija Latvijā kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas un viena no lielākajām pēc upuru skaita būvnozarē Eiropā pēdējo vairāk, kā  20 gadu laikā, kad iegruva lielveikala „Maxima” jumts 1500 m² platībā, izdzēsa 54 cilvēku, no tiem trīs ugunsdzēsēju glābēju dzīvības, ievainoja vairākus desmitus cilvēku, tai skaitā 12 glābējus. Četras diennaktis glābšanas darbus veica 493 ugunsdzēsēji glābēji, neatliekamo palīdzību cietušajiem sniedza 25 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes, ar cietušajiem un bojā gājušajiem strādāja 27 Valsts policijas amatpersonas, sabiedrisko kārtību nodrošināja 309 Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki ar 60 spec. transportlīdzekļiem, glābšanas darbu atbalsta pasākumus veica desmitiem Nacionālo Bruņoto spēku militārpersonas. Neaizmirsīsim zaudētos, dzīvosim un strādāsim atbilstoši sirdsbalsij, lai uzvar veselais saprāts un šāda nelaime mūs nekad nepiemeklē!