Aktualitātes

Margaritas Kosenko fotoizstāde “UGUNS SARGI”

Izstādes autore Margarita Kosenko studē Latvijas Kultūras koledžas 3.kursā un šī ir viņas pirmā personālā fotoizstāde, kas realizēta mācību ietvaros. Ilgi nedomājot, tika izvēlēta tēma – ugunsdzēsēji un to ikdiena. Ierodoties VUGD Rīgas reģiona 2.daļā bijis milzīgs uztraukums par to, kā studējošo pieņems, vai vēlēsies ar viņu sadarboties un vai viņas klātbūtne netraucēs darbam. Darbinieki katru autores apmeklējuma reizi bija ļoti draudzīgi, komunikabli un ieinteresēti sadarboties. Margaritas mērķis ir apliecināt savu subjektīvu ugunsdzēsēju glābēju ikdienas redzējumu kopumā, t. sk. laikā, kad nav izsaukumu, izmantojot iespēju ieskatīties VUGD Rīgas reģiona 2.daļas darbinieku ikdienas darbībā, atraisot un apmierinot interesi par šo profesiju un rodot atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Muzejs vēl, lai šī pirmā personālā izstāde autorei plaši atver personības radošā potenciāla realizācijas iespējas kas perspektīvā bagātinās un priecēs sabiedrību ar plaša spektra un tematikas darbiem! Izstāde muzejā skatāma līdz 2020.gada 12.februārim

Zināmi tradicionālā konkursa “Pieskati uguni” laureāti

Pēc Rīgas 4.klašu skolēnu konkursa “Pieskati uguni” Latvijas Ugunsdzēsības muzejā rīkotā pusfināla 04. decembrī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā Ķengaraga ielā 3, Rīgā notika fināls, kur skolu komandas cīnījās par spēcīgākā titulu. Finālā komandas sacentās zināšanās pirmās palīdzības sniegšanā, demonstrēja komandas garu, orientēšanās iemaņas un citas prasmes ikdienas drošības tematikas ietvaros. Trešo vietu Rīgā ieguva Rīgas 88. vidusskolas 4.klases komanda, 2. vieta- Rīgas Ķengaraga vidusskolai un par absolūto uzvarētāju kļuva Rīgas 34.vidusskolas 4.klases komanda. Sveicam labākos!

Konkurss drošības kultūras pamatos ”Pieskati uguni”

Š.g. 26. un 28. novembrī muzejā notika tradicionālais ikgada Rīgas domes Bērnu jauniešu centra “Daugmale” kopā ar Rīgas Izglītības metodisko centru, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, muzeju un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu rīkotais Rīgas skolu 4. klašu audzēkņu konkursa “Pieskati uguntiņu” pusfināls. Konkursa ietvaros skolu komandas prezentēja labi pārdomātus un izcili sagatavotus mājas darbus, sacentās zināšanās ikdienas drošības kultūras pamatzinībās un demonstrēja iemaņas un prasmes rīcībai katastrofas gadījumā. 26. novembrī konkursā piedalījās 10 komandas, kur uzvarēja Rīgas 34. vidusskolas komanda, otrie bija Rīgas 39. vidusskola un trešajā vietā Friča Brīvzemnieka pamatskolas komanda. 28.novembrī 10 komandu sīvā konkurencē zeltu izcīnīja Rīgas Ziepniekkalna vidusskola, sudrabs tika Rīgas 88. vidusskolai un trešie bija Rīgas Ķengaraga vidusskola. Pusfināla sešas labākās komandas nākošnedēļ Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā Ķengaraga ielā 3, Rīgā cīnīsies par uzvarētāja titulu. Ieguvēji ir visi un katrs, kurš piedalījās sacensībā, vēlam veiksmi finālistiem un visās nozīmēs drošu nākotni! Fotogalerija "Konkursa otrā diena 28.novembrī"  

ZAUDĒTS VISDĀRGĀKAIS

Muzeja ekspozīcijas sadaļa atgādina, ka 2013.gada 21.novembrī Priedaines ielā 20, Rīgā notika lielākā traģēdija Latvijā kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas un viena no lielākajām pēc upuru skaita būvnozarē Eiropā pēdējo vairāk, kā  20 gadu laikā, kad iegruva lielveikala „Maxima” jumts 1500 m² platībā, izdzēsa 54 cilvēku, no tiem trīs ugunsdzēsēju glābēju dzīvības, ievainoja vairākus desmitus cilvēku, tai skaitā 12 glābējus. Četras diennaktis glābšanas darbus veica 493 ugunsdzēsēji glābēji, neatliekamo palīdzību cietušajiem sniedza 25 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes, ar cietušajiem un bojā gājušajiem strādāja 27 Valsts policijas amatpersonas, sabiedrisko kārtību nodrošināja 309 Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki ar 60 spec. transportlīdzekļiem, glābšanas darbu atbalsta pasākumus veica desmitiem Nacionālo Bruņoto spēku militārpersonas. Neaizmirsīsim zaudētos, dzīvosim un strādāsim atbilstoši sirdsbalsij, lai uzvar veselais saprāts un šāda nelaime mūs nekad nepiemeklē!

Informatīvs pasākums muzejā

Jau 2020.gada 1.janvārī stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība katrā mājoklī uzstādīt autonomo ugunsgrēka detektoru, šai sakarā sestdien, š.g. 2.novembrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informatīvās kampaņas “Izglāb dzīvību – uzstādi dūmu detektoru” ietvaros muzejā notika atvērto durvju diena. Pasākuma bezmaksas apmeklējuma laikā interesenti saistoši un lietderīgi pavadīja laiku, piedalījās konkursos, ieguva iemaņas korektai rīcībai ekstremālos apstākļos, iepazinās ar modernu ugunsdzēsības un glābšanas tehniku, ugunsdzēsēju glābēju ikdienu. Veiksmīgajiem konkursantiem pasniegti ikdienā noderīgi suvenīri, bet uzvarētājs, neapšaubāmi, bija katrs aktīvs pasākuma dalībnieks.  

Tematiskā fotogrāfiju izstāde muzejā “Drošai dzīvei”

             Dzīves garumā ikdienā jebkuru no mums var apdraudēt briesmas, tāpēc jau no mazām dienām vecāki, sabiedrība un valsts mūs sargā, pamāca, piespiež un… soda par bezbēdīgu attieksmi pret draudiem citam vai pašam sev. Ikdienas riski dažkārt apdraud dzīvību un veselību, ko mums devuši senči un vecāki, šo dzīves pamatvērtību aizsargā valsts ar daudzu institūciju starpniecību, starp kurām ir arī mūsu muzejs ar skaidri definēto misiju − veicināt sabiedrības izglītošanu drošības kultūras pamatos.               No š.g.8.oktobra līdz 8.novembrim Latvijas Ugunsdzēsības muzejā skatāma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta veterāna Vladimira Gāgas un Latvijas Ugunsdzēsības muzeja  Ugunsdzēsības attīstības izpētes un izglītojošā darba nodaļas vecākā speciālistā Georgija Jemeļjānova fotogrāfiju izstāde “DROŠAI DZĪVEI”. Fotogrāfijas vedinās skatītājus padomāt par dabas, darba un cilvēka mijiedarbību un aktuālām drošības problēmām saistībā arveiksmīgi iemūžinātiem brīnišķīgiem ikdienas mirkļiem mums apkārt. G.Jemeļjānova foto

Viesos pie ilggadējā partnera- Ainažu Ugunsdzēsības muzeja

Vairāk, kā 20 gadus, ikgadu septembra sākumā tradicionāli apmeklējam Ainažu Ugunsdzēsības muzeju ar jaunu izstādi. Iekļaujoties Latvijas 100 gades programmas ietvaros, šogad izstāde veltīta Latvijas ugunsdzēsības dienesta attīstības 100 gadu vēsturei. Vakar, 23.septembrī tikšanās sanāca īpaša, jo Ainažu muzeju stūrē jauna vadītāja, pieredzējusi muzeja darbiniece Sarmīte Vilde, kura iepriekš strādājusi Limbažu novadpētniecības muzejā kā muzeja pedagogs. Arī Ainažu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību (BUB)  vada jauns priekšnieks, ilggadējs ugunsdzēsējs Normunds Zēģelis. Svarīgi, ka Ainažu muzeja apmeklētājiem ir iespēja apskatīt un aptaustīt ne tikai muzeja ekspozīciju, bet vienlaikus arī Ainažu BUB tehniku. N.Zēģelis pats labprāt izrāda rūpīgi iekārtoto depo telpu un tajā atrodošos ugunsdzēsības un glābšanas tehniku, aprīkojumu, iekārtas, inventāru un ekipējumu. Esam gandarīti par Ainažu Ugunsdzēsības muzeju, kā lietišķu partneri iedzīvotāju izglītošanas pilnveidošanai drošības kultūras pamatos Vidzemes reģionā, vēlam muzejam veiksmīgi iziet cauri teritoriālās reformas viļņiem un attīstīties sabiedrības interesēs.

Sveicam Latvijas jauniešu komandu ugunsdzēsības sportā- 2019.gada Pasaules čempionus!

Š.g. 8. – 16. septembrī Saratovā (Krievija) norisinājās četri Pasaules čempionāti ugunsdzēsības sportā- vīriešiem, sievietēm, jauniešiem un jaunietēm. Latvijas jauniešu komanda 6 sportistu sastāvā 9 komandu konkurencē savā grupā “Izvēršanās no motorsūkņa” vingrinājumā ar rezultātu: 19,93 sek. izcīnīja godpilno Pasaules čempionu titulu , aiz sevis atstājot spēcīgās Kazahstānas (rezultāts: 19,99 sek) un Čehijas (rezultāts: 20,66 sek.) komandas.     Lepojamies un sirsnīgi sveicam ar panākumu jaunos sportistus no Alsungas: Patriku Danenbergu- Dambergu, Mārtiņu Lastovski, Danielu Gruntiņu, Jāni Kalniņu, Aleksi Ratenieku un kuldīdznieku Robertu Špigunu, vēlot arī turpmāku izaugsmi un veiksmi!

Ekspresizstāde “Terorismam- nē!”

Atceroties pirms 18 gadiem 2001.gada 11.Septembrī veikto asiņaino terora aktu, iznīcinot Pasaules Biznesa centra debesskrāpjus- “dvīņu torņus” Ņujorkā (ASV), izdzēšot tūkstošiem dzīvību un atstājot nedzīstošas rētas civilizācijas atmiņā, Latvijas Ugunsdzēsības muzejā no š.g. 11.septembra līdz 30.septembrim skatāma pret terorismu vērsta tematiskā izstāde.