Aktualitātes

Topošo mākslinieku plenērs muzejā

Šodien, pirmajā vasaras dienā, Ķekavas mākslas skolas pedagogi un audzēkņi atkārtoti rīko jauno talantu plenēru muzejā. Pašlaik muzeja apmeklētājus priecē iepriekšējā plenēra izskaņā tapusī kolorītā jauno autoru darbu izstāde, kas tiks papildināta ar jauniem darinājumiem un eksponēta muzeja 40.gadskārtai veltītajā ekspozīcijā š.g. septembrī. Vēlam radošu veiksmi!

Svinīgais apbalvošanas pasākums

17.maijā Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, Ķengaraga ielā 3, Rīgā, notika Latvijas ugunsdzēsības 153.gadadienai veltīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apbalvošanas pasākums. Svinīgā apbalvošanas pasākuma laikā Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa un VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš amatpersonām un viesiem pasniedza Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumus. Apbalvojumus VUGD Goda rakstus saņēma Latvijas Ugunsdzēsības muzeja darbinieces – Gunita Rence, Krājuma nodaļas vecākā speciāliste un Ramona Grīngofa, Apkalpes sektora dežurante.

2018.gada Muzeju nakts

Līdz ar citiem Latvijas muzejiem tradicionālajā Eiropas Savienības izsludinātajā 2018.gada Muzeju nakts pasākumā mūsu muzejs piedāvāja ugunsdzēsības attīstības vēstures pamatekspozīcijas un mājokļa drošībai veltītas tematiskās izstādes,  ugunsdzēsēju daļas jaunākās modernas ugunsdzēsības un glābšanas tehnikas apskati un citas aktivitātes, kas veicinās sabiedrības ikdienas drošības pilnveidošanu, pastāvošo risku identificēšanu un samazināšanu.

Jauno talantu darbu izstāde ,,ZĪMĒJAM UN SKICĒJAM UGUNSDZĒSĪBAS MUZEJĀ,,

11.05.2018. − 01.09.2018. Pagājušā gada vasaras sākumā Ķekavas Mākslas skolas audzēkņi devās plenērā uz Latvijas Ugunsdzēsības muzeju Rīgā, kur bērniem bija iespēja zīmēt dažādus ar ugunsdzēsēju ikdienu saistītus priekšmetus. Bija ļoti interesanti, zīmējot iepazināmies ar muzeja ekspozīciju, ugunsdzēsēju ikdienu un priecājāmies par laipno uzņemšanu! Mācību plenērs parasti noritjūnija pirmajā nedēļā, kad audzēkņi strādā dabā, nostiprinot iegūtās zināšanas un iemaņas, veicot, īstermiņa darbus skicējot un gleznojot Brīvdabas muzejā, Botāniskajā dārzā, Dzelzceļa muzejā, Ugunsdzēsības muzejā, Rāmavas muižā, Ķekavas upītes krastos… Ķekavas Mākslas skola ir lielāko Latvijas mākslas skolu skaitā un izglīto 260 audzēkņus. Programmā apgūst 16 mācību priekšmetus. Bērni zīmē, glezno, veidodažādu materiālu kompozīcijas, apgūst keramikas, tekstila, vides mākslas, fotomākslas, grafikas, datorgrafikas, animācijas un dizaina pamatus. Muzejā strādāja mūsu skolas 5., 6., 7. kursu audzēkņi skolotāju Elīnas Plūmes, Zīles Ozoliņas-Šneideres, Lienes Ratnikas, Ivetas Šveisbergas un Signes Kalējas vadībā. Ķekavas Mākslas skolas lielie un mazie mākslinieki cer, ka apmeklētājiem ies pie sirds un patiks sagatavotā izstāde. Savukārt Latvijas Ugunsdzēsības muzejam vienmēr ir patiess prieks un gandarījums, kad muzejā darbojas jaunieši ar Dieva dotu talantu, bagātinot un daudzveidojot muzeja piedāvājumu! 

Piemin Černobiļas AES avārijas 32.gadskārtu

Papildināts 03.05.2018.  sk.fotogaleriju Vakar, 26.aprīlī pie Paula Stradiņa Universitātes klīniskās slimnīcas teritorijā uzstādītā piemiņas akmens notika Černobiļas AES kodolavārijas seku likvidācijas dalībniekiem veltīts atceres pasākums.      A.Medņa foto Vēlāk Iekšlietu ministrijā svinīgā ceremonijā 192 avārijas seku likvidācijas dalībniekiem pasniedza Iekšlietu ministrijas Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka piemiņas zīmi. Pasākuma ietvaros bija apskatāma Latvijas Ugunsdzēsības muzeja veidotā avārijas seku likvidācijas dalībniekiem veltīta ekspresizstāde "Jūs neaizmirsīsim!"       

V.Cenkura fotoizstāde “No Latvijas uz Krētu un Ēģipti”

Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Parasta tabula"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif;} Līdz 6.maijam Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 apskatāma līvānieša Vladimira Cenkura fotoizstāde “No Latvijas uz Krētu un Ēģipti”.   Vladimirs Cenkurs dzimis Igaunijā. Beidzis augstskolu Maskavā. Strādājis vadošajos amatos vairākos celtniecības uzņēmumos. Ar fotogrāfiju nodarbojās no skolas gadiem, visintensīvāk pēc traģēdijas Černobiļas atomelektrostacijā 1986.gadā. 1987.gadā piedalījies Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas darbos. Apbalvots ar medaļām, piemiņas nozīmēm un Goda rakstiem. Pilsonis un valsts patriots ar noteiktu dzīves pozīciju. Latvijas Savienības “Černobiļa” Valdes loceklis kopš 2010.gada. Fotogrāfijās iemūžināta vide un cilvēki dažādās planētas vietās.    

Tradīciju atdzimšana

Pirms I Pasaules kara, ap 1913. gadu iedibināta tradīcija Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību karogu kātos iedzīt dažādām jubilejām par godu, speciāli izgatavotas karoga kātu naglas. Īpaši populārs šis pasākums kļuva pēc Latvijas valstiskās neatkarības proklamēšanas 1918. gadā. Š.g. 10. aprīlī muzejā notika pasākums par godu ģenerāļa Normunda Plēgermaņa vairāk, nekā 30 gadu dienestam Latvijas ugunsdzēsībā un atvaļināšanos no dienesta pelnītā atpūtā. Ģenerālis N. Plēgermanis pateicās dienestam par piedāvātajām profesionālās izaugsmes iespējām, kolēģiem par sadarbību, kolektīva garu un pleca sajūtu un iesita Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta karoga kātā personīgi izstrādātu simbolisku piemiņas karoga kāta naglu. Pateicamies par nozīmīgas vēsturiskas tradīcijas atdzimšanas atbalstu un vēlam N. Plēgermanim stipru veselību, veiksmi un panākumus turpmākajā dzīves posmā!

Muzejā eksponēta Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā izstāde “Draudzīgs pārspīlējums”

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 no š.g. 7.marta līdz 1.maijam apskatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja veidotā ceļojošā izstāde “Draudzīgs pārspīlējums”. Izstādē ir atspoguļota šarža attīstība no 20 gs. sākuma līdz mūsdienām, iepazīstinot ar Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma retumiem un atklājot, kā literatūras, mūzikas un teātra klasiķus savulaik redzējuši viņu laikabiedri – šaržu mākslinieki. Šaržiem piemeklētas arī atbilstošas fotogrāfijas no rakstnieku un mūziķu dzīves. Tādējādi izstāde ne vien atspoguļo mākslinieku daiļradi, bet arī palīdz labāk iepazīt nozīmīgas Latvijas kultūras personības.     Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Parasta tabula"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}