M.Dzelzskalna Latvijas ugunsdzēsības 150.gadskārtai veltīta gleznu izstāde „MAGONES SARKANĀS”Print

14.05.2015

2015.gada 17.maijs – 01.augusts

Māris Dzelzskalns 1994.gadā beidza pirmo jauno leitnantu Ugunsdrošības tehniskās skolas izlaiduma kursu pēc Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas, 1999.gadā absolvēja Maskavas Augstāko ugunsdzēsības inženieru skolu. Vairākus gadus M.Dzelzskalna  dienests bija saistīts ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas funkciju attīstību, normatīvā regulējuma izstrādi, vēlāk- ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu vadību notikuma vietā. Muguras traumas rezultātā bija spiests pārvietoties ratiņkrēslā. Vēlāk strādāja Labklājības ministrijā, vadīja TV raidījumu „Kopā”, bija 10.Saeimas deputāts, Sociālo un darba lietu komisijas, Pilsonības likuma izpildes komisijas biedrs.

 Latvijas ugunsdzēsības vēsturē ienācis kā 10.Saeimas ZZS frakcijas deputāts, kurš no tribīnes aktīvi un argumentēti atbalstīja ideju noteikt 17.maiju kā Ugunsdzēsēju un glābēju dienu.

Izstādes autoru jau no bērnības ir saistījusi zīmēšana. Zīmēt mācījies no tēva, bieži to darījuši kopā. Māris nav profesionāls mākslinieks, bet savos darbos ieliek sirdi un spilgtas emocijas. Glezno tikai ar eļļas krāsām, īpaši patīk gleznot ziedus. Pašam tīk radošais process un lielākais gandarījums ir radīt svētku sajūtu arī citiem.

Autoram bijušas jau vairākas personālizstādes.

Tāpat, kā no gleznu autora, no darbiem staro gaiša enerģija un plašums, esam gandarīti par mūsu kolēģa izstādi, vēlam Mārim veselību, neizsīkstošu enerģiju un radīt daudz jaunu, paliekošu darbu mums par prieku.


A.Mednis, Latvijas Ugunsdzēsības muzeja direktors