Ugunsdzēsības veterāna Alda Feldmaņa radošo darbu izstāde “Veltījums Jelgavai”Print

No š.g. 10.marta līdz 8.maijam Latvijas Ugunsdzēsības muzejā būs apskatāma ugunsdzēsības veterāna, bij. VUGD Jelgavas brigādes komandiera plkvežleitnanta Alda Feldmaņa radošo darbu izstāde “Veltījums Jelgavai”.

Aldis Feldmanis dzimis 1960. gada 10. martā. Pēc horoskopa ir ZIVIS, radoša personība – muzikants un mākslinieks. Vidējo izglītību ieguvis Elejā. 1978. gadā iestājies Iekšlietu ministrijas Ļeņingradas ugunsdzēsības skolā, pēc skolas absolvēšanas, bijis uzticīgs vienai darbavietai – Jelgavas ugunsdzēsības daļai. 20 gados, kā ugunsdrošības inspektors uzkrājis milzu praktiskā darba pieredzi un 1999.gadā kļuvis par Jelgavas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komandieri.

21.gadsimtā iesoļojis kā Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Lauku inženieru fakultātes students, neklātienē absolvējot mācību iestādi.

Dienesta 32 gadu laikā, papildus tiešajiem pienākumiem, noformējis ugunsdzēsēju un Iekšlietu Ministrijas kalendārus, zīmējis ugunsdzēsēju nozīmīšu un diplomuskices un maketus.

Kopš 2010.gada ir izdienas pensijā ar iespēju visu savu laiku veltīt nodarbēm, kas sagādā patiesu prieku un gandarījumu. Pirms sešiem gadiem sācis darboties Jelgavas Tautas gleznošanas studijā pie Ivara Klapera un Andas Kalniņas. Piedalās Tautas gleznošanas studijas veidotajās izstādēs Jelgavā un citur Latvijā.

Pirmie autora zīmējumi saglabājušies mammas dzejoļu kladītēs. Zīmējumiem ir vairāk, kā pus gadsimts. Zīmēšanas prasmes autoram ir iedzimtas no mammas, kura skaisti zīmē, un Dieva dots talants.

Sevišķi lepojas ar Elejas pagasta un vidusskolas logoizstrādātajām skicēm, un Elejas pagasta atzinības raksta zīmējumu.

Aldim Feldmanim patīk zīmēt reālistiskus un atpazīstamus Jelgavas skatus. Iemēģinājis roku arī karikatūru zīmēšanā.

Zināšanas kompozīcijā, veiksmīgi papildinājis foto kursos pie Jura Karlinska 2014.gadā ZRKAC.

Otrs Alda vaļasprieks un hobijs ir saistīts ar bijušo profesiju, vācot un apkopojot materiālus par Jelgavas ugunsdzēsēju vēsturi, kas apskatāmi kopā ar domubiedriem pirms 12 gadiem izveidotajā Jelgavas ugunsdzēsēju muzejā Dobeles ielā, 16.

Pateicībā par ilggadēju un aktīvu ugunsdzēsības vēstures liecību saglabāšanu un ugunsdzēsēju glābēju harmoniskas personības attīstības veicināšanu, sveicam mūsu kolēģi ar savam novadam veltīto kārtējo interesanto un kolorīto gleznu personālizstādi mūsu muzejā, vēlam neizsīkstošu turpmāku enerģiju un radošu veiksmi!

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Fotogalerija - Izstādes atklāšana