Iraklija Abesadzes personālā fotoizstāde “Grauds pie grauda – salasās pilns mēriņš”Print

No 2017.gada 12. maija līdz 4.jūnijam Latvijas Ugunsdzēsības muzejā būs apskatāma fotogrāfa Iraklija Abesadzes personālizstāde “Grauds pie grauda – salasās pilns mēriņš”.

Iraklijs Abesadze, ārsts, fotogrāfs, dzimis Gruzijas pilsētā Kutaisi, pazīstama tēlnieka ģimenē. Kopš bērnības audzis gaisotnē, kur valda mīlestība pret mākslu, kas arī ietekmēja interesi par fotografēšanu jau agrīnā vecumā. 1983.gadā absolvējis tolaik Ļeņingradas Pediatrisko Medicīnas institūtu, pārcēlās uz Rīgu, kur jau daudzus gadus strādā kā ārsts un brīvo laiku velta fotogrāfijai. Galvenā tēma mākslinieka darbos – saredzēt un attēlot cilvēka emocijas un iekšējo skaistumu visā tā daudzveidībā dažādās situācijās. Iraklijs Abesadze to dara prasmīgi un ar mīlestību...

Fotogrāfa teiktais –“Man patīk novērot skaistumu un dzīves gudrības visās tā izpausmēs, un redzēto cenšos paradīt savās fotogrāfijās. Es mīlu cilvēkus, tāpēc ar prieku un patiku fotografēju viņu ikdienas dzīvi, kad sejās lasāmi pārdzīvojumi, garastāvokļa izpausmes un sapņi… Pievēršos žanra skatiem un arī portretiem. Tā kā izstādes tematika nav noteikta, devu tai nosaukumu “Grauds pie grauda – salasās pilns mēriņš”. Fotogrāfijas uzņemtas galvenokārt dažādos Latvijas nostūros, bet ir arī skati no ārzemēm.”

Latvijas Ugunsdzēsības muzejam ir patiess gandarījums iepazīstināt apmeklētājus ar fotomākslinieka radītiem darbiem ar filozofisku dzīves interpretāciju. Vēlam autoram turpmāku nenogurstošu radošu enerģiju, veiksmi un interesantas izstādes nākotnē par prieku mākslas cienītājiem!

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Iraklijs Abesadze