Vladimira Timofejeva radošo darbu izstāde “Koka harmonija”Print

Latvijas Ugundzēsības muzejā, Rīgā Hanzas ielā 5, no 2017.gada 17.maija līdz 1.decembrim būs apskatāma V.Timofejeva radošo darbu izstāde “Koka harmonija”.

Vladimirs Timofejevs, dzimis 1955.gadā, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta veterāns, atvaļinātais pulkvežleitnants. No 1983 gada dienējis dažādās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta struktūrvienībās - Ugunsdzēsības pārvaldes Kadru (personālsastāva) nodaļā, Rīgas 1.Ugunsdzēsības un glābšanas daļas priekšnieka vietnieka un vēlāk Rīgas pilsētas pārvaldes Dežūrdienesta operatīvā dežuranta amatos. Pensionējies 2009.gadā.

Precējies ar Latvijas ugunsdzēsības Vorobjovu dinastijas pārstāvi Larisu Timofejevu, kura līdz atvaļināšanās no dienesta strādāja Ugunsdzēsības izmēģinājumu laboratorijā, teritoriālajās struktūrvienībās inspektora amatos un arī pašlaik iegūtās zināšanas un bagāto pieredzi liek lietā, turpinot ugunsdrošības un civilās aizsardzības pilnveidošanu Rīgas Tehniskajā universitātē.

Jau pirmsskolas  un skolas laikos Vladimiram patika darboties ar plastilīnu, veidojot dažādas figūriņas, ieinteresēja arī koka, kā materiāla struktūra, cietība, kolorīts.

Vladimira darba biogrāfija saistīta arī ar furnitūras rūpnīcu, kur darba kolēģis brīvajā laikā nodarbojies ar kokgriešanu un Vladimiram izraisījis interesi par šo mākslas paveidu, kas pa īstam atraisījusies 1999.gadā.

Dievs un daba Vladimiram devuši talantu. Autora darbu tematika, galvenokārt, saistīta ar Āfrikas motīviem, nav svešs arī floras un faunas, cilvēka emociju, plastikas, graciozitātes, harmonijas atainojums, ko figūrās papildus pastiprina dažādu koksnes veidu faktūra, šķiedrojums, dabiska nokrāsa, ar  gaumīgu beici pastiprināti akcenti un pati dabīgā materiāla maģija.

Šī ir otrā autora darbu izstāde mūsu muzejā pēc 10 gadu pārtraukuma, nepārtrauktā radoša darba attīstībā parādās jauna tematika, pieeja, pieredze, filozofija. Ir gandarījums par mūsu kolēģa māksliniecisko, meistarības un estētisko izaugsmi, esam pateicīgi autoram un pārliecināti, ka izstāde priecēs muzeja apmeklētājus, vēlam Vladimiram turpmāku veiksmi.

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs.