Ebru izstāde - “Dabas emocijas un emociju daba. Skaistā pārdzīvojums”Print

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 no š.g.2.februāra līdz  28.februārim apskatāma  Ebru izstāde - “Dabas emocijas un emociju daba. Skaistā pārdzīvojums”

Pirms 12 gadsimtiem dzima brīnumaina zīmēšanas tehnika ar ūdens palīdzību – Ebru. Visai drīzi viņa kļuva par vienu no galvenajiem radošajiem veidiem manuskriptu, kaligrāfiju, audumu, grīdas segu un keramikas noformēšanā visā Āzijā. JUNESKO, atdzīstot Ebru unikālo vērtību, 2014.gadā iekļāva to cilvēces nemateriālajā kultūras mantojumā. Rīgā nepārtraukti jau piecus gadus darbojās studija “EBRU RĪGA”. Studiju apmeklē censoņi, kam Ebru māksla dāvā prieku, aizrautību, iekšēju harmoniju un iespēju pašam radoši izteikties.

Ebru  burvīgums – zīmējuma izteiksmībā, kas spējīga pieņemt dažādus veidus un var izteikt sevī visu pasauli. Kas Ebru  galvenais – tas ir “apgarotais dzīvās kustības ritms”. Ja attēlā apvienojās visas šīs īpašības, tad viņš uzsāk savu pulsējošā ritma dzīvi, izpaužot mākslinieka raksturu un  garu. Ebru tradīcijas nepārtrūkušas līdz pat šai dienai un joprojām attīstās laikmeta garā, piesaistot sev jaunus cienītājus visā pasaulē.

IZSTĀDES DALĪBNIEKI:

Studijas “EBRU RĪGA” izstāde atveras pavasara gaidās. Dabas skaistums un jūtu izpausmes daba visos laikmetos iespaidoja ne tik vien māksliniekus. Īpaši šāds – emociju pārdzīvojuma skaistums apvieno studijas dalībnieku darbus, kā pieaugušos, tā arī bērnus, profesionāļus un amatierus. Izstādes atklāšanā Jūs varēsiet iepazīties ar studijas dalībniekiem.  Daži no tiem – kopš studijas dibināšanas. Citi piebiedrojušies vēlāk. Katram piemīt sava mīļākā tēma un stils.

Izstādē būs apskatāmi Irinas Trumpeles, Olgas Orlovas, Ievas Šolmanes, Allas Neganovas, Ingas Pelšes, Ilzes Krāģes, Dzintras Žvingules, Natālijas Jumiķes, Astras Leistrautes, Sabīnas Skvorcovas (12 gadi), Jegora Ļisanova (12 gadi), Elizabetes Ksenijas Ivanovas (5 gadi), Nikolas Petrašenkovas (5 gadi) un Gabriela Skraucisa (5 gadi) darbi.

IZSTĀDES ORGANIZĀTORI: studija “EBRU RĪGA”, Latvijas Ugunsdzēsības muzejs                               www.ebruriga.lv ; http://muzejs.vugd.gov.lv ; gmail.comebruriga ; +371 29572046