Papildināts muzeja krājumsPrint

Š.g. 19.septembrī muzeja krājums papildināts ar Rīgas pilsētas Ugunsdzēsības nodaļas priekšnieka no 1937. līdz 1940.gadam, arhitekta  Jāņa Vilhelma Orleāna (1891-1986)  Latvijas valsts apbalvojumiem, ordeņu lentēm, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Francijas ugunsdzēsēju Savienību, Baltijas valstu Ugunsdzēsēju   biedrību un organizāciju apvienības, Starptautiskās Ugunsdzēsēju asociācijas (CTIF) krūšu nozīmēm, unikālām Latvijas Ugunsdzēsēju biedrību un organizāciju Savienības (LUS) rokas lentēm.

Jānis V.Orleāns pildot Rīgas pilsētas nodaļas priekšnieka amata pienākumus vienlaicīgi bija LUS  valdes un padomes loceklis, Iekšlietu ministrijas Būvniecības departamenta Tehniskās padomes loceklis, Celtniecības padomes sekretārs, Arhitektu biedrības pārstāvis pie Mākslas un Amatniecības kamerām, Rīgas Būvju valdes ugunsdzēsības, pasīvās gaisa aizsardzības un būvju uzraudzības Nodaļas priekšnieks, izstrādājis ugunsdzēsēju uniformu metus, piedalījies Francijas Nacionālās ugunsdzēsēju Federācijas 52.kongresā un daudzos svarīgos starptautiskos pasākumos. 1944. gadā devies bēgļu gaitās uz Vāciju, 1946. gadā nodibinājis arhitektu biroju Vācijā, 1958.g. ieceļojis ASV, līdz 1967.g. strādājis par Dienviddakotas (ASV) pavalsts būvinspektoru un pensionējies.

Dzimtas relikvijas no Mičiganas (ASV) atveda un muzeja krājumā nodeva J.V.Orleāna dēls Oļģerts Orleāns ar ģimeni.

Esam gandarīti un pateicīgi J.V.Orleāna tuviniekiem par unikālu ģimenes relikviju saglabāšanu un dāvinājumu Latvijas Nacionālajam muzeju krājumam, lai saglabātu nākošajām paaudzēm.