Helēnas Tihomirovas fotoizstāde “Ne vien putniem lemts lidot"Print

12.10.2018.-12.12.2018.

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā no 12.oktobra skatāma Helēnas Tihomirovas fotoizstāde “Ne vien putniem lemts lidot”, kura veltīta Rīgas civilās aviācijas institūta (dib. 1919.) simtgadei. Izstāde kļūs par vienu no pirmajiem pasākumiem, veltītiem leģendārai augstskolai.

Tēma aktuāla, XXI gadsimtā − aviāciju arvien plašāk pielieto arvien plašāk dažādos glābšanas darbos, dzēšot mežu ugunsgrēkus, glābjot cilvēku dzīvības ekstremālos apstākļos, veicot katastrofu bīstamo faktoru izplatīšanās izlūkošanu un tml., arī šeit pielietojamo lidaparātu veidu diapazons ir visai plašs, sākot ar bezpilota lidaparātiem (droni), helikopteriem, vieglajiem gaisa kuģiem, gaisa skrūves dzinēju grupas lidaparātiem.

Helēna Tihomirova ar foto mākslu nodarbojas jau astoņpadsmit gadus. No 1997.gada ir Latvijas Baltkrievu kultūras savienības, Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijā un no 2004. gada – Baltijas baltkrievu apvienībā “Маю гонар” (Mans gods). Foto mākslu apguvusi pie foto meistariem Nikolaja Šelušenkova, Valērija Miņkova, Anatolija Karkocka, Olgas Jaunzemes un Arkādija Iļuščenko.

Izstādes autore: “Ceru, ka mani izstādes darbi, neskatoties uz interesi pret romantisko profesiju, dos kādam jaunietim iespēju iejusties pilota, stjuarta vai gaisa satiksmes dispečera lomā, un turpmāk varbūt īstenot dzīvē kādu izlolotu sapni… Debesis ir kā jūra un bezdibenis, pietiek tikai reizi iegremdēties un vairs nespēj bez tā dzīvot.”

 

IZSTĀDES ATKLĀŠANĀ