Irīnas Trumpeles glezniecības personālizstāde “UGUNS DEJA”Print

Irīnas Trumpeles glezniecības personālizstāde “UGUNS DEJA”

No š.g. 19.decembra līdz 2019.g. 20.janvārim  Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5, apskatāma I.Trumpeles glezniecības personālizstāde “UGUNS DEJA”.

Šī ir jubilejas izstāde. Darbu autores vēlēšanās ir nevis atrast kopsaucēju, bet atvērt jaunus apvāršņus un daiļrades šķautnes. Izstādē eksponēti daudzu gadu radoša darba rezultātā dažādās tehnikās izpildīti darbi, kas satur sevī turpmākās daiļrades un art projektu atomus.

Uguns tēmu traktē visai neviennozīmīgi. Uguns strauja, iznīcinoša vai sasildoša, baidoša vai apgaismojoša, satriecoša un nāvējoša, vai kā radošas iedvesmas avots.

Izstādē skatītājs saskarsies ar autores uguns filozofisko redzējumu darbos, kas tapuši ilgākā laikā, kā arī izstāžu atvēršanas performansēs.

Irīna Trumpele dzimusi 1958.gadā. No 1984. līdz 2014. gadam mācījusies Ābrama Bikova un Vitālija Karkunova zīmēšanas studijās Rīgā, Ila Pal meistardarbnīcā Bombejā (Indija), Glezniecības kompozīcijas meistarklasē Georga Šelkovoja glezniecības meistardarbnīcā Jūrmalā, privātā Ebru meistardarbnīcā Konijā un Stambulā (Turcija).

Pēc pirmās personālizstādes Salaspils kultūras namā 1986.gadā, līdz 2016.gadam organizējusi neskaitāmas personālizstādes un piedalījusies mākslinieku kolektīvajās izstādēs galerijās, mākslas centros, kultūras iestādēs Rīgā, Jūrmalā, Bombejā, Deli (Indija), Ebru izstādē ar studiju EbruRiga Turcijas vēstniecībā Rīgā, t.sk. 2007.–2016.g. vairākkārt eksponējusi darbus Latvijas baltkrievu mākslinieku izstādēs Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Autores radošie darbi iekļauti privātās kolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Indijā, Kanādā, Zviedrijā, Vācijā, Izraēlā, Turcijā, Irānā un Japānā.

Māksliniece strādā ainavas, klusās dabas, portreta, brīvās gleznieciskās kompozīcijas žanros, ebru, akvareļa, eļļas, akrila tehnikā.

1993. gadā pēc Ņujorkas pilsētas arhibīskapa pasūtījuma uzgleznojusi svētbildes „Kristus varenībā” un „Svētais gars” kā arī sižetisku kompozīciju „Kristus Indijas ceļos”. Savā daiļradē māksliniece tiecas pēc garīgām vērtībām.

Kopš 1990. gada periodiski dzīvo un zīmē no dabas Indijā, apgūst austrumu filozofiju un mākslas meditāciju, no 2005. gada periodiski zīmē Turcijā un Irānā. Kopš 2013g. vada “Ebru Rīga” studiju un Ebru meistarklases skolās, pirmsskolas vecuma bērniem un pieaugušajiem Rīgā un Latvijā.

Kopš 2017.gada uzstājās ar Ebru šoviem.

Gleznošanu un zīmēšanas pamatus māksliniece pasniedz ar meditatīvu un individuālu pieeju, rosinot cilvēkus apjaust, ka radošo spēju attīstīšana veicina personības attīstību.

 

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

 

 

 

 

 

IRĪNA TRUMPELE

gmail.comirina.sobolevska

http://www.facebook.com/irina.sobolevska

http://www.facebook.com/EbruRiga

http://www.ebruriga.lv

+371 29526941