Laikrādis atgūst sirdiPrint

1979. gadā, neilgi pēc muzeja dibināšanas, Anna Zvilna nodeva muzeja krājumā tēvam 1925.gadā Rīgas Patrimoniālās ugunsdzēsēju biedrības (dibināta 1880.g.) dāvāto krāšņo sienas pulksteni. Laikrādim bija apstājusies sirds un vairāk, kā 40 gadus atribūts klusi papildināja muzeja pastāvīgās ekspozīcijas Brandmajora kabinetu.

Pirms diviem mēnešiem muzeju un savus kolēģus apmeklēja radioinženieris, agrāk RRR “Radiotehnika” konstruktors, vēlāk- Ugunsdzēsības pārvaldes Centrālā ugunsdzēsības sakaru punkta Hanzas ielā 5 dežurējošais sakaru inženieris Anatolijs Skorobogatskis.

Anatolija hobijs ir pulksteņu remonts un muzejs labprāt pieņēma piedāvājumu izārstēt laikrāža sirdi. Š.g. 21.martā pulksteņa mehānisms atgriezts korpusā, skaita stundas un apmeklētājiem ir iespēja klausīties kurantu melodisko, samtaino skaņu, ko baudījuši ugunsdzēsēji pirms 100 gadiem.

Muzeja un apmeklētāju vārdā sirsnīgi pateicamies Anatolijam Skorobogatskim par nesavtīgu devumu muzeja piedāvājuma autentiskuma pilnveidošanā!