Latvijas Savienības “Černobiļa” valdes locekļa Vladimira Cenkura fotoizstāde “Ceļojums no Latvijas pa Krievijas pilsētām”Print

11.04. − 18.05.2019.

Šī gada 17. aprīlī, plkst.15:00, Latvijas Ugunsdzēsības muzejā tiks atklāta Černobiļas AES avārijas 33 gadskārtas atceres veltīta fotoizstāde “Ceļojums no Latvijas pa Krievijas pilsētām”.

Fotogrāfiju autors Vladimirs Cenkurs pēdējo 15 gadu laikā veidojis četras fotoizstādes. Pilsonis un valsts patriots ar aktīvu un striktu dzīves pozīciju. Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieks, kopš 2010.gada Latvijas Savienības “Černobiļa” Valdes loceklis. Dzīvo Līvānos. Pensionārs.

V.Cenkurs dzimis Igaunijā, absolvējis augstskolu Maskavā, strādājis vadošajos amatos dažādos PSRS celtniecības uzņēmumos. Ar fotogrāfiju nodarbojās no skolas gadiem un visaktīvāk pēc 1986. gada traģēdijas Černobiļas AES. Apbalvots ar Goda rakstu, piemiņas nozīmēm un medaļām.

Izstādi veido autora fotouzņēmumi Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku ekskursijas brauciena laikā no Rīgas uz Sanktpēterburgu, ietverot Pleskavu, Pečorus, Sanktpēterburgu, Puškinu, Pavlovsku, Pēterhofu un Gatčinu.

Fotoizstādes galvenais mērķis ir iepazīstināt skatītājus ar kaimiņvalsts Krievijas seno pilsētu arhitektūru, kultūras un vēsturisko mantojumu, ievērojamām vietām, ikdienas pilsētas dzīvi, dabas skaistumu un svētku svinēšanas tradīcijām Latvijā. Latvijas fotogrāfijās – ainava, putni, Līvānu pilsētas svētki un Daugavpils baznīca.