Slavas galerijas atklāšana muzejāPrint

Trešdien, š.g. 17. aprīlī, atceroties tuvojošos 33.gadskārtu kopš Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas sākuma, muzejā svinīgi atvērta apbalvotajiem avārijas seku likvidācijas dalībniekiem veltīta Slavas galerija. Atklājot galeriju klātesošos uzrunāja Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieks Ekselence Valdis Zatlers, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš, Latvijas Savienības “Černobiļa prezidents Arnolds Vērzemnieks un viceprezidents, Savienības augstākā apbalvojuma “Goda zīmes” Domes priekšsēdētājs Māris Šops.

Tika pasniegti apbalvojumi amatpersonām un aktīvistiem par ieguldījumu avārijas seku likvidācijas dalībnieku sociālās nodrošināšanas, veselības aprūpes un citu ievērojamu atbalsta pasākumu realizēšanā. Klātesošos uzrunāja un sveica Līvānu un Aizkraukles pašvaldību vadītāji.

Pasākuma dalībnieki atmiņai kopā fotografējās vēsturiskajā Ugunsdzēsēju laukumā Hanzas ielā 5 un tika atklāta Latvijas Savienības “Černobiļa” valdes locekļa Vladimira Cenkura personālā foto izstāde “Ceļojums no Latvijas pa Krievijas pilsētām”.