Polijas Republikā izdota Černobiļas AES avārijas seku likvidatoriem no Latvijas veltīta grāmata “Nezināmā vēsture”Print

Vakar, 11. jūnijā, kopā ar Černobiļas atomelektor avārijas seku likvidācijas dalībnieku, toreizējo Baltijas Kara apgabala Civilās aizsardzības pulka Radiācijas un ķīmiskās rotas Pirmā vada komandieri Gunāru Opmani ar dzīvesbiedri muzeju apmeklēja Polijas Republikas Krakovas Jagiellonskas universitātes pasniedzējs doktors Pāvels Sekula (Pawel Sekula), prezentējot tikko iznākušo Latvijas iedzīvotāju- Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku piemiņai veltītu grāmatu “Černobiļas likvidatoriem, nezināmā vēsture”, kas iznākusi poļu valodā un pašlaik tiek tulkota, lai kļūtu pieejama plašam lasītāju lokam Pasaulē.

Grāmata tapusi ar Latvijas iedzīvotāju - Černobiļas AES seku likvidatoru un mūsu muzeja atbalstu.

Patiess gandarījums par ārzemju autora veikto dziļu un pamatīgu pētījumu, jaunas vēstures lapaspuses atvēršanu, lai nākošās paaudzes varētu patiesi lepoties ar savu tautiešu ieguldījumu globālās nelaimes  seku ierobežošanā.

Pateicībā un cieņā vēlam turpmākus panākumus doktoram Pāvelam Sekulam turpmākā nezināmās vēstures notikumu izzināšanā un iemūžināšanā!