Muzeja ekspresizstāde jaunajā ugunsdzēsības depo Jaunpils ielā, 13, RīgāPrint

Š.g. 12 jūnijā, atzīmējot Rīgā izbūvētā  ugunsdzēsības depo Jaunpils ielā 13 durvju simboliskas atvēršanas svētkus, jaunajā depo muzejs atklāja Rīgas 2.ugunsdzēsības daļas vēsturei veltītu ekspresizstādi “2. ugunsdzēsības daļa senatnē un šodien”.

19.un 20.gs. mijā  Rīgā strauji attīstījās ugunsdzēsības dienests. No 1886.gada līdz 1902. gadam pēc Rīgas pilsētas galvenā arhitekta Reinholda Šmēlinga projektiem uzbūvēja četrus depo, t.sk. Akmeņu ielā 17.

1896.gadā izbūvētajā ugunsdzēsības depo Akmeņu ielā 17 līdz 2019.gada pavasarim pēdējā pusgadsimta laikā darbojās Rīgas 2.ugunsdzēsības daļa, kas pašlaik pārcēlusies uz jauno mājvietu Jaunpils ielā 13.

Jaunā depo celtniecības darbu pasūtītājs ir IeM Nodrošinājuma valsts aģentūra, projektu izstrādāja Akciju sabiedrība “Komunālprojekts”, celtniecības darbus veica būvuzņēmums SIA “Skonto būve”. Depo ir pirmais šajā gadsimtā izbūvētais Rīgā un septītais jaunuzceltais Latvijā.

Lai jaunās telpas cilvēkiem nes gaismu, veiksmi, laimi, jaunas idejas un izaicinājumus!