Viesos pie ilggadējā partnera- Ainažu Ugunsdzēsības muzejaPrint

Vairāk, kā 20 gadus, ikgadu septembra sākumā tradicionāli apmeklējam Ainažu Ugunsdzēsības muzeju ar jaunu izstādi. Iekļaujoties Latvijas 100 gades programmas ietvaros, šogad izstāde veltīta Latvijas ugunsdzēsības dienesta attīstības 100 gadu vēsturei.

Vakar, 23.septembrī tikšanās sanāca īpaša, jo Ainažu muzeju stūrē jauna vadītāja, pieredzējusi muzeja darbiniece Sarmīte Vilde, kura iepriekš strādājusi Limbažu novadpētniecības muzejā kā muzeja pedagogs.

Arī Ainažu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību (BUB)  vada jauns priekšnieks, ilggadējs ugunsdzēsējs Normunds Zēģelis.

Svarīgi, ka Ainažu muzeja apmeklētājiem ir iespēja apskatīt un aptaustīt ne tikai muzeja ekspozīciju, bet vienlaikus arī Ainažu BUB tehniku. N.Zēģelis pats labprāt izrāda rūpīgi iekārtoto depo telpu un tajā atrodošos ugunsdzēsības un glābšanas tehniku, aprīkojumu, iekārtas, inventāru un ekipējumu.

Esam gandarīti par Ainažu Ugunsdzēsības muzeju, kā lietišķu partneri iedzīvotāju izglītošanas pilnveidošanai drošības kultūras pamatos Vidzemes reģionā, vēlam muzejam veiksmīgi iziet cauri teritoriālās reformas viļņiem un attīstīties sabiedrības interesēs.

Ainažu Ugunsdzēsības muzejam un Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai veltīta pastāvīgās ekspozīcijas sadaļa Latvijas Ugunsdzēsības muzejā.