Gundara Foranda JubilejāPrint

Gundaris Forands ir Latvijas Ugunsdzēsības muzeja idejas autors un dibinātājs.

Dzimis 1935.gada 31.maijā Rīgā, ģenerālmajors, Inženierzinātņu doktors.

Pēc Rīgas Elektrotehniskā tehnikuma beigšanas 1957.g. strādājis Rīgas rajona ugunsdrošības uzraudzības inspektora amatā. 1960.g. beidzis Harkovas ugunsdzēsības tehnisko skolu, 1965.g. absolvējis Maskavas ugunsdzēsības inženiertehnisko augstskolu, kur uzsācis zinātniski-pētniecisko darbu, par diplomdarba izstrādi saņemot PSRS Augstākās un vidējās profesionālās izglītības ministrijas un Jaunatnes organizācijas diplomu, 1975.gadā par lielmolekulāro savienojumu ieviešanu ugunsgrēku dzēšanā apbalvots ar Vissavienības Tautsaimniecības sasniegumu izstādes sudraba medaļu un 1976.g.piešķirta Latvijas Valsts prēmija.

Strādājis Latvijas Iekšlietu ministrijas Ugunsdzēsības pārvaldes Ugunsdzēsības tehniskajā stacijā, bijis Mācību centra un Ugunsdzēsības pārvaldes Dienesta un apmācību daļas priekšnieks, no 1970.g. Ugunsdzēsības pārvaldes priekšnieks, vēlāk Iekšlietu ministra vietnieks un Vissavienības Ugunsdzēsības zinātniski-pētnieciskā institūta Ļeņingradas filiāles priekšnieks,  pensionējies 1988.gadā.

Regulāri papildina muzeja krājumu ar vērtīgiem priekšmetiem, dokumentiem, vēstures liecībām.

Jubilāram vēlam daudz laimes, labu veselību, daudz raženus gadus!