Rīgas Stila un modes tehnikuma audzēkņu fotoizstāde “Portrets logā”Print

08.06. − 31.07.2020.

Jau 7 gadu praktisko darbu nodarbību ietvaros Rīgas Stila un modes tehnikuma  audzēkņi apmeklē Latvijas Ugunsdzēsības muzeju, iepazīstoties ar Latvijas ugunsdzēsības vēsturi, ugunsdrošības un civilās aizsardzības pamatiem, muzeja eksponātiem, veicinot skolēnu gandarījumu un atbildību par labi padarītu darbu un apziņu par radošās izpausmes nozīmi sabiedrībā.

Izstādes, kā Rīgas Stila un modes tehnikuma un Latvijas Ugunsdzēsības muzeja savienības turpinājuma mērķis ir jaunatnes drošības kultūras, gaumes un skaistuma sajūtas attīstības veicināšana, mērķtiecīgi un lietderīgi organizējot brīvo laiku.

RSMT foto praktisko darbu vadošā skolotāja Linda Ratuta atzīmē, ka:

“Pēc muzeja apmeklējuma vienmēr pārrunājam redzēto. Šoreiz, iespaidojoties no pasaules fotogrāfu melnbaltajiem darbiem, radās ideja foto izstādes tēmai “Portrets logā”.  Logs ir kā drošs patvērums. Miers. Mājas. Siltums. Prieks. Cerība. Ilgas. Draudzība. Mīlestība.

Radošs darbs skolas studijā ar vienu gaismu ir sirdsmiera un gaismas mijiedarbības kopums.

Vēlos, lai jauniešu azarts un iedvesma strādājot ar melnbaltu radošo tēmu raisa arī jūs pārdomāt dzīves vērtīgākos brīžus, sajust drošo patvērumu, ko mums sniedz mājas (logs, veroties uz pasauli).

Jau divus gadus skolā darbojas melnbaltā foto laboratorija, kur audzēkņi strādā ar melnbaltajiem negatīvajiem un pozitīvajiem materiāliem, bet izstādē eksponētie darbi ir tapuši digitālajā procesā. Praktisko mācību darbu stundās skolas audzēkņi apgūst foto tehniskās zināšanas un praktiskas iemaņas, attīsta harmonijas izjūtu un radošu garu”.

Muzejs vēl izglītojamajiem radošu veiksmi un dienās kļūt par ievērojamiem fotomāksliniekiem ar  Vārdu, bagātinot sabiedrību arī ar drošības filozofiju atainojošu darbu tematiku!