Tematiska izstāde “Latvijas savienības “Černobiļa” aktivitātes” Print

10.09.2020.− 31.12.2020.

Š.g. 10. septembrī muzejā tiks atklāta 34.gadskārtai kopš pasaulē lielākās kodolavārijas Černobiļas AES Ukrainā veltīta tematiska izstāde, kas ataino Latvijas savienības “Černobiļa” valdes un aktīvistu daudzu gadu garumā veikto darbu pēc avārijas, izstrādājot tiesību bāzi, veidojot Černobiļas AES avārijas likvidācijas dalībnieku medicīniskās un sociālās rehabilitācijas sistēmu, godinot aktīvistus un iemūžinot Latvijas iedzīvotāju varoņdarbu avārijas seku novēršanā.

Avārija Černobiļas Atomelektrostacijā (Ukraina) notika 1986.gada 26.aprīlī, ilgstoši izplatot radioaktīvu piesārņojumu Ukrainā, Baltkrievijā, Krievijā un citās valstīs. Avārijas seku lokalizācijai mobilizēja ievērojamus resursus, vairāk kā 800 000 cilvēkus, t.sk. vairāk nekā 6000 Latvijas iedzīvotājus.

Latvijas savienības “Černobiļa” biedri un viesi pie Latvijas Ugunsdzēsības muzeja pēc svinīgā pasākuma muzejā, 2019.gada 17.aprīlī

Latvijas arodslimību ārstu asociācijas  viceprezidente, arodslimību ārste Tija Zvagule (vidū) ar darba kolēģiem un Latvijas savienības “Černobiļa” pārstāvjiem

Latvijas arodslimību ārstu asociācijas  prezidente, RSU Paula Stradiņa KUS Aroda un radiācijas medicīnas centra vadītāja Maija Eglīte draugu un kolēģu pulkā

Iekšlietu ministrijas apbalvojums “Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka piemiņas zīme”