Izstades

Annas Silabramas gleznu izstāde “Pavasara smarža”

08.03. − 08.04.2019.   Anna Silabrama dzimusi 1981. gada 13. oktobrīRīgā. Pēc mācībām Jāņa Rozentāla Mākslas koledžā studijas turpina Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā, 2007. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslā. Aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs. Izstādē „Pavasara smarža” piedāvā ziedu tēmai veltītaspēdējo gadu gleznas. Autore: '' Ziedu skaistums ir īpašs, varētu teikt – maģisks, nesot mums, vizuālo baudu, un arī, piepildot dvēseli ar lieliskām sajūtām. Katru reizi, kad es gleznoju ziedus, jūsmoju par to pilnību. Mans galvenais mērķis gleznojot, noteikti nav kopēt dabā ieraudzīto uz audekla, daudz svarīgāk ir parādīt noskaņojumu un auga izsmalcināto organizāciju. Katram ziedam piemīt savs raksturs, savdabīgums un skaistums, kas sniedz mums pozitīvas emocijas un dvēselisku baudu. Ziedi man ir bezgalīgs iedvesmas avots.” Šodien pasaulē ir vairāk nekā 270 000 ziedu veidu, katram ziedam piemīt unikāls aromāts, vienreizēja krāsa un forma. Nerunājot tikai par bioloģiskiem procesiem, ziedu nozīme cilvēku dzīvēun sabiedrībāir tikpat svarīga kā dabā,vai tā ir pļava, mājas vai izstāžu zāle − galvenā misija ir padarīt krāšņu pasauli mums apkārt. Latvijas Ugunsdzēsības muzejs novēl katram izstādes apmeklētājam gūt estētisku baudu un pozitīvu lādiņu ziemas tumšajos mēnešos sakrājušos problēmu un grūtību pienācīgai pārvarēšanai, pilnveidojot ikdienas drošību. Izstādes autori lai lutina turpmākie radošie panākumi mums visiem par prieku.   https://www.facebook.com/anna.silabrama/ Instagram: @annasilabrama  

Izstāde "Latvijas Ugunsdzēsības muzejam-40"

 Atzīmējot Latvijas Ugunsdzēsības muzeja 40. gadskārtu, 2018.gada 6.septembrī atklāta izstāde " Latvijas Ugunsdzēsības muzejam – 40" Izstāde aicina izsekot muzeja darbības virzieniem, sākot no depo rekonstrukcijas līdz dalībai Latvijas muzeju kopējā izstādē Latvijas gadsimts.  Muzeja veidotāji, apzinot un vācot eksponātus, centās uzmeklēt bijušos ugunsdzēsējus. Pēc sirsnīgām pārrunām saņēmа no viņu rokām lolotus priekšmetus ar novēlējumiem – saglabāt vēstures liecības nākošajām paaudzēm . Laika gaitā, vadoties no muzeja misijas dažādām prioritātēm, no ugunsdzēsības vēstures izpētes līdz apmeklētāju izglītošanai un informēšanai, ieviesа sabiedrības apziņā nepieciešamību pasargāt sevi no ugunsbriesmām un citām stihiskām nelaimēm. Muzeja kolektīvs vēlreiz pateicas visiem, kuri bieži vien šķīrās no savām dārgākām piemiņas lietām, nežēloja arī savu brīvo laiku, sniedzot padomus un ieteikumus.

Tematiskā izstāde “Latvijas ugunsdzēsības noietais ceļš 100 gadu garumā”

Sagaidot Latvijas simtgadi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ar savu pašaizliedzīgu darbu pelnīti guvis sabiedrības cieņu un atzinību. Mainījušās politiskās un sabiedriskās iekārtas, bet ugunsdzēsēju galvenais uzdevums vienmēr ir bijis un paliek palīdzības sniegšana nelaimē nonākušajam, dažkārt nerēķinoties ar riskiem un apdraudējumu pašiem sev. Izstāde atspoguļo ugunsdzēsības dienesta vēsturi, kā simts gadu laikā mainījušās dienesta funkcijas no ugunsgrēku dzēšanas un cilvēku glābšanas darbiem līdz ugunsdrošības, civilās aizsardzības un vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura “112” darbībām. Izstāde apskatāma līdz 2019.gada 15.maijam.

UGUNSDZĒSĪBAS AUTOMOBIĻU UN MILITĀRĀS TEHNIKAS MODEĻI

UGUNSDZĒSĪBAS AUTOMOBIĻU UN MILITĀRĀS TEHNIKAS MODEĻI

Tematiskā izstāde “Bērni par ugunsdzēsību, glābšanu, drošību ikdienā”

Tematiskā izstāde “Bērni par ugunsdzēsību, glābšanu, drošību ikdienā”

Vladimira Timofejeva radošo darbu izstāde “Koka harmonija”

Vladimira Timofejeva radošo darbu izstāde “Koka harmonija”

Sergeja Sugakova šķiltaviņu kolekcijas izstāde

Sergeja Sugakova šķiltaviņu kolekcijas izstāde