Izstades

Helēnas Tihomirovas fotoizstāde “Ne vien putniem lemts lidot”

12.10.2018.-12.12.2018. Latvijas Ugunsdzēsības muzejā no 12.oktobra skatāma Helēnas Tihomirovas fotoizstāde “Ne vien putniem lemts lidot” , kura veltīta Rīgas civilās aviācijas institūta (dib. 1919.) simtgadei. Izstāde kļūs par vienu no pirmajiem pasākumiem, veltītiem leģendārai augstskolai. Tēma aktuāla, XXI gadsimtā − aviāciju arvien plašāk pielieto arvien plašāk dažādos glābšanas darbos, dzēšot mežu ugunsgrēkus, glābjot cilvēku dzīvības ekstremālos apstākļos, veicot katastrofu bīstamo faktoru izplatīšanās izlūkošanu un tml., arī šeit pielietojamo lidaparātu veidu diapazons ir visai plašs, sākot ar bezpilota lidaparātiem (droni), helikopteriem, vieglajiem gaisa kuģiem, gaisa skrūves dzinēju grupas lidaparātiem. Helēna Tihomirova  ar foto mākslu nodarbojas jau astoņpadsmit gadus. No 1997.gada ir Latvijas Baltkrievu kultūras savienības, Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijā un no 2004. gada – Baltijas baltkrievu apvienībā “Маю гонар” (Mans gods). Foto mākslu apguvusi pie foto meistariem Nikolaja Šelušenkova, Valērija Miņkova, Anatolija Karkocka, Olgas Jaunzemes un Arkādija Iļuščenko. Izstādes autore: “Ceru, ka mani izstādes darbi, neskatoties uz interesi pret romantisko profesiju, dos kādam jaunietim iespēju iejusties pilota, stjuarta vai gaisa satiksmes dispečera lomā, un turpmāk varbūt īstenot dzīvē kādu izlolotu sapni… Debesis ir kā jūra un bezdibenis, pietiek tikai reizi iegremdēties un vairs nespēj bez tā dzīvot”.

Izstāde "Latvijas Ugunsdzēsības muzejam-40"

Atzīmējot Latvijas Ugunsdzēsības muzeja 40. gadskārtu, 2018.gada 6.septembrī atklāta izstāde " Latvijas Ugunsdzēsības muzejam – 40" Izstāde aicina izsekot muzeja darbības virzieniem, sākot no depo rekonstrukcijas līdz dalībai Latvijas muzeju kopējā izstādē Latvijas gadsimts.  Muzeja veidotāji, apzinot un vācot eksponātus, centās uzmeklēt bijušos ugunsdzēsējus. Pēc sirsnīgām pārrunām saņēmа no viņu rokām lolotus priekšmetus ar novēlējumiem – saglabāt vēstures liecības nākošajām paaudzēm . Laika gaitā, vadoties no muzeja misijas dažādām prioritātēm, no ugunsdzēsības vēstures izpētes līdz apmeklētāju izglītošanai un informēšanai, ieviesа sabiedrības apziņā nepieciešamību pasargāt sevi no ugunsbriesmām un citām stihiskām nelaimēm. Muzeja kolektīvs vēlreiz pateicas visiem, kuri bieži vien šķīrās no savām dārgākām piemiņas lietām, nežēloja arī savu brīvo laiku, sniedzot padomus un ieteikumus.

Tematiskā izstāde “Latvijas ugunsdzēsības noietais ceļš 100 gadu garumā”

Sagaidot Latvijas simtgadi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ar savu pašaizliedzīgu darbu pelnīti guvis sabiedrības cieņu un atzinību. Mainījušās politiskās un sabiedriskās iekārtas, bet ugunsdzēsēju galvenais uzdevums vienmēr ir bijis un paliek palīdzības sniegšana nelaimē nonākušajam, dažkārt nerēķinoties ar riskiem un apdraudējumu pašiem sev. Izstāde atspoguļo ugunsdzēsības dienesta vēsturi, kā simts gadu laikā mainījušās dienesta funkcijas no ugunsgrēku dzēšanas un cilvēku glābšanas darbiem līdz ugunsdrošības, civilās aizsardzības un vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura “112” darbībām. Izstāde apskatāma līdz 2019.gada 15.maijam.

UGUNSDZĒSĪBAS AUTOMOBIĻU UN MILITĀRĀS TEHNIKAS MODEĻI

Tematiskā izstāde “Bērni par ugunsdzēsību, glābšanu, drošību ikdienā”

Vladimira Timofejeva radošo darbu izstāde “Koka harmonija”

Sergeja Sugakova šķiltaviņu kolekcijas izstāde