Aktualitātes

Skolēnu konkurss “Pieskati uguni!”

Š.g. 28. un 30.novembrī muzejā notika Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” kopīgi ar muzeju un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu rīkotā Rīgas 4.klašu skolēnu konkursa “Pieskati uguni” pirmā un otrā kārta, ar pavisam 19 Rīgas skolu dalību. Pirmajā kārtā uzvarēja Rīgas Teikas vidusskolas, otrā vieta Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas un bronza - Rīgas Kristīgās vidusskolas komandām. 30.novembrī konkursa otrās  kārtas uzvarētāji ir Rīgas Ķengaraga vidusskola, otrie - Rīgas 92.vidusskola, trešie - Rīgas 88.vidusskola.  Abu kārtu uzvarētājas komandas sacentīsies un labākos noteiks Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas rīkotajā finālā š.g. 8.decembrī. Konkursā ieguvējs ir katrs dalībnieks, papildinot zināšanas un iemaņas korektai rīcībai ikdienā iespējamās riska situācijās. Vēlam veiksmi!

Fotoizstāde “Spēks, grācija, maigums”

 04.12.2017. – 24.01.2018. “Fotogrāfiem piemīt tīra dvēsele, bet dubļaini ceļgali”− šī doma labi ilustrē foto žanru, kurā jau četrus gadus darbojas fotogrāfe Aleksandra Saveļjeva , par foto modeļiem izmantojot dažādu nokrāsu, augumu, spalvojuma dzīvnieku pasaules pārstāvjus, katru ar individuālu raksturu, emocijām un temperamentu. Šodien autore piedāvā savu vismīļāko, vislielāko modeļu ar bagātu dvēseli − zirgu portretus. No viduslaikiem līdz pat 20. gs. vidum zirgi bija cilvēku galvenais pārvietošanās līdzeklis imperatoru galmos, pasta nozarē, karaspēkā, lauksaimniecībā, ugunsdzēsībā un civilizācijas pastāvēšana ikdienā nemaz nebija iedomājama bez šiem dabas harmoniski veidotajiem dzīvniekiem. Aleksandra emocionāli akcentē, ka jau no bērnības viņai fascinē zirgu spēks, grācija un vienlaicīgi maigums. Nevienam dzīvniekam pasaulē nepiemīt tāds emocionāls skaistums, kā zirgiem, kuri spēj būt ne tikai maigi, bet arī romantiski un ironiski. Dienas svelmē varam vērot, kā zirgi viens otru maigi glāsta, vakarā, kad gaiss atdzisis, ievingrinot muskuļus, graciozie dzīvnieki kā vējš straujā bara skrējienā ar lepni paceltām galvām un plīvojošām krēpēm dodas pāri laukiem. Citreiz liekas, ka daudzas paražas kāds zirgs aizņēmies no cilvēkiem, simulējot nespēku, “netīšām” uzkāpjot uz pāridarītāja kājas vai aizbēgot no nevēlama braucēja. Tomēr šie dzīvnieki nespēj vien sagaidīt, kad atnāks saimnieks, uzcienās ar kādu našķi, mazgās un līdz spīdumam sakops spalvu, par ko zirgs pateiksies, palīdzot cilvēkam veikt nepieciešamo darbu. Aleksandras sagatavotās personālizstādes galvenais mērķis ir pārliecināt par uzticības iespēju starp zirgu un cilvēku, tādas uzticības, ko nevar nopirkt ne par kādiem našķiem, ko autore ilgu laiku novērojusi un iemūžinājusi fotogrāfijās. Mūsdienu straujajā dzīves ritumā, kad, padarot civilizāciju nabagāku, ik dienas pasaulē pazūd vairāki dzīvnieku veidi, - autores dzīvnieku pasaules skaistuma filozofijas interpretācija ir vēl viens nozīmīgs solis, lai veicinātu cilvēkus kļūt labākiem un atsaucīgākiem ne tikai savā starpā, bet arī attiecībās ar dzīvnieku pasauli… Laipni lūgti! Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Muzeja darba laiks Valsts svētkos

Cien. apmeklētāji ! 17.novembrī muzejs apmeklētājiem atvērts no 10.00 – 16.00    18.-20. novembrī - muzejs slēgts    Kur zemi lai krāšņāku rastu, kam skaistākas dziesmas lai dzied, kā zemi pie dzintara krasta, kā zemi, kur ābeles zied.   Tā zeme ir dzimtene mana, te izaugt un dzīvot man ļauts. Ik puķe tās vārdu man zvana, šo zemi par Latviju sauc. (..)    (A.Sakse)

Līdzjūtība muzeja direktoram Aivaram Mednim

Atvadīšanās no Vilmas Mednes notiks piektdien,13.oktobrī plkst. 15:00 Rīgas kremācijas centrā – krematorijā, Lielajā zālē, Varoņu ielā 3a, Rīgā.

E.Grigorjevas foto izstāde “MANA ĢIMENE UN CITI DZĪVNIEKI”

13.10.2017 ‒ 23.11.2017 Tāpat kā cilvēki, dzīvnieki iet cauri dzīvei, piedzīvojot visdažādākos notikumus, un bieži nonāk situācijās, kad nepieciešama palīdzība. Bieži palīdzību sniedz ugunsdzēsēji, glābjot dzīvniekus ekstremālos apstākļos. Visvairāk šogad palīdzība sniegta Rīgas kaķiem, kuri bija nokļuvuši dzīvību apdraudošās situācijās un pašu spēkiem nevarēja no tām izkļūt. Līdz augustam Rīgā izglābti 114 kaķi, arī suņiem sniegta palīdzība 31 negadījumā. Pēc statistikas datiem līdz 2017.gada 1.septembrim dienesta struktūrvienības izbraukušas uz 617 notikumiem valstī, sniedzot palīdzību dzīvniekiem (mājdzīvniekiem – 357 gadījumos, mājlopiem/mājputniem – 25, un savvaļas dzīvniekiem/putniem – 289). Lai cik dažādi būtu izglābtie dzīvnieki, tos visus noteikti vieno pateicība glābējiem par dzīvību. Par Eleonoru Grigorjevu

Tematiskā izstāde “Bērni par ugunsdzēsību, glābšanu, drošību ikdienā”

Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Rīgā, Hanzas ielā 5 no 2017.gada 05.oktobra apskatāma tematiskā izstāde “Bērni par ugunsdzēsību, glābšanu, drošību ikdienā”.

Skanstes mikrorajonam

Vakar, š.g. 27.septembrī Grostonas ielā rīkotajā Skanstes mikrorajona attīstības vīzijas prezentācijas pasākumā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta struktūrvienības iepazīstināja interesentus arī ar muzeja ekspozīcijas piedāvājumu, pasākuma ikdienas drošības tematikai veltītu konkursu. Vingrinājumu uzvarētāji saņēma ielūgumus muzeja bezmaksas apmeklējumam 2017.gadā.

Ceļojošās izstādes Aucē

Līdz š.g. 02.novembrim Auces novada kultūras centrā , Aucē, Ausmas ielā 3, Izstāžu zālē apskatāmas Latvijas Ugunsdzēsības muzeja veidotās ceļojošās tematiskās izstādes „Jūs neaizmirsīsim!” un „Civilā aizsardzība” , kas veltītas Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku varoņdarbu atcerei un civilās aizsardzības sistēmas attīstības vēsturei.

Svinīgs zvērests

Š.g. 22.septembrī muzeja Slavas zālē, stājoties dienestā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta novadu “112" Zvanu centru dispečeres nodeva svinīgu zvērestu pēc labākās sirdsapziņas strādāt sabiedrības labā. Lai veiksmīgas dienesta gaitas!

Tehnisks ieguldījums mājokļa ikdienas drošībā

Ņemot vērā, ka Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” normas uzdod pienākumu no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos uzstādīt autonomos UGUNSGRĒKA DETEKTORUS un mājokļus nodrošināt ar UGUNSDZĒSĪBAS APARĀTIEM , muzeja Praktikuma zālē pastāvīgā ekspozīcija papildināta ar populāri skaidrojošu informāciju detektoru un ugunsdzēsības aparātu korektas izvēles un apkopes jautājumos ar iespēju praktiski veikt minēto iekārtu pārbaudes. Ar detektoru atbalstu ugunsgrēkos izglābtas daudzas dzīvības, to iegāde un dāvināšana tuviniekiem un draugiem būs laba investīcija ikdienas drošības garantiju pilnveidošanā !