Attēli muzeja dibināšana

Ņemot vērā Latvijas ugunsdzēsības dienesta pozitīvo pieredzi vissavienības čempionātu rīkošanā ugunsdzēsības lietišķajā sportā, saskaņā ar PSRS Iekšlietu ministrijas lūgumu un Latvijas valdības akceptu, 1978.gada septembrī Rīgā notika Starptautiskās sociālistisko valstu sadraudzības ugunsdzēsības dienestu XIII  konference un IX Starptautiskās ugunsdzēsības lietišķā sporta sacensības.

Pasākumu ietvaros svinīgos apstākļos 4.septembrī pēc arhitekta Georga Šmēlinga projekta 1910.gadā izbūvētajā ugunsdzēsības depo Hanzas ielā 5, Rīgā PSRS un Latvijas Iekšlietu ministriju un Latvijas valdības augstākās amatpersonas oficiāli atklāja vairākus gadus veidoto Latvijas Ugunsdzēsības tehnisko izstādi. Divus gadus vēlāk izstādei tika piešķirts muzeja statuss.

5. un 6. septembrī ugunsdzēsības sporta sacensībās Dinamo stadionā pārliecinošu uzvaru izcīnīja PSRS izlase, otrā vieta Polijai, trešā VDR. Izņēmuma kārtā ārpus konkurences atļāva startēt Rīgas (faktiski- Latvijas) izlasei, kas komandu kopvērtējumā uzrādīja otru labāko rezultātu summu.

Sacensību parāde Dinamo stadionā