Sienas pulkteņa attēls, Anatolijs Skorobogatskis veic remontu un īss teksts

Muzeja priekšmets 2024.gada oktobris - sienas pulkstenis ekskluzīvā noformējumā (LUM 1128)

1979.gadā Anna Zvilna nodeva мuzejam 1880.gadā dibinātās Rīgas Patrimoniālās ugunsdzēsēju biedrības  viņas tēvam 1925.gadā dāvāto unikālo sienas pulksteni ar ugunsdzēsības tematikas kokgriezumiem. Pulkstenim bija apstājusies Francijā ražotā mehānisma sirds un vairāk, kā 40 gadus tas klusējot papildināja muzeja pastāvīgās ekspozīcijas Brandmajora kabineta interjeru.

2019.gadā muzeju un kolēģus apmeklēja radio inženieris, agrāk – RRR “Radiotehnika” konstruktors, bijušais Ugunsdzēsības pārvaldes Centrālā ugunsdzēsības sakaru punkta, Hanzas ielā 5, dežurējošais inženieris Anatolijs Skorobogatskis un, t.k.  Anatolija hobijs ir pulksteņu sarežģīto mehānismu remonts, piedāvāja atjaunot pulksteņa darbspēju. Pēc remonta laikrādis nenogurstoši turpina skaitīt stundas un apmeklētājiem ir iespēja klausīties kurantu samtaino skaņu, ko baudījuši ugunsdzēsēji vēl pirms gandrīz 100 gadiem.